Äripäev eetris: kõrge keskerakondlane põrus poliitikas juba teist korda

24.01.20 Äripäev eetris: kõrge keskerakondlane põrus poliitikas juba teist korda by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Ühisrahastusest võib kujuneda selle aasta suur teema, leidsid ajakirjanikud saates „Äripäev eetris“.

Alanud nädal on juba toonud kaks uudist Eestis registreeritud ja üle Euroopa tegutsevatest ühisrahastustest, milles on järsku tuled kustu läinud ja investorid kardavad rahast ilma jääda. Mängus on kümned miljonid eurod.

Lisaks avaldas Äripäev sel nädalal loo probleemsest projektist Crowdestate’i platvormil, kust on selliseid halbu uudiseid tulnud varemgi. Tõusis küsimus, kas sellisel juhul peaks vastutust nägema ka platvormi juhtidel või on kõik ikka investori enda süü, kui piisavalt tausta ei uuri. Aasta alguses saabus teade, et ühisrahastus liigub mõne aasta jooksul finantsinspektsiooni kontrolli alla. Tuleb loota, et selle aja jooksul kasvab platvormidel rohkem raha, kui nende kaudu kaob.

Saates räägiti veel nädala kaotajast Jaan Tootsist ja nädala võitjatest ehk teehooldusettevõtetest, kes hoiavad mõnuga raha kokku, kuigi lepingud on fikseeritud hinnaga. Pikemalt tuli juttu Äripäeva arvamusliidrite küsitlusest majanduse optimismi teemal, räägiti Davosi majandusfoorumist ja Hiinast alguse saanud koronaviirusest.

Saates arutlesid Eliisa Matsalu, Neeme Korv ja Viivika Rõuk.