Eetris on TLÜ: ameeriklasest rahvusvaheliste suhete dotsent ei näe eestlasi tülitsejatena

28.04.20 Eetris on TLÜ: ameeriklasest rahvusvaheliste suhete dotsent ei näe eestlasi tülitsejatena by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi rahvusvaheliste suhete dotsendi, ameeriklase Matthew Crandalli meelest ei vasta tõele, et eestlased omavahel palju tülitsevad. Tema meelest on vähemalt riigi julgeolekut ja välispoliitikat puudutavad otsused seni sündinud pigem harvanähtava rahulikkusega, kuigi EKRE tõus on ka Eesti poliitikasse teravust toonud.
Enne kui toona 19aastane Crandall saadeti nullindate alguspooles Eestisse mormooni misjonäriks, polnud ta sellest paigast midagi kuulnud. Ehkki religioonist kuulda soovijaid eestlaste hulgas nappis, tekitasid siinsed inimesed ja riik temas hea tunde ning USAsse naastes tekkis Maarjamaa järele igatsus.
Praeguseks on Matthew Crandall elanud siinmail palju aastaid, keele ammu suhu saanud, lõpetanud Eestis magistri- ja doktoriõpingud ning loonud pere.
Crandall on tegelenud palju Eesti suguste väikeriikide julgeoleku temaatikaga. Sellest, Eestist ja eestlastest, USAs toimuvast ja paljust muust rääkis ta saates „Eetris on Tallinna Ülikool“. Teda usutles Karl-Eduard Salumäe.