Eetris on TLÜ. Elupõline seikleja: lihtne rohelusse minek võiks olla esimene valik

10.11.20 Eetris on TLÜ. Elupõline seikleja: lihtne rohelusse minek võiks olla esimene valik by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Ülikooli rekreatsiooni eriala lektor ja harrastussportlane Reeda Tuula-Fjodorov on läbinud maailma raskeimaks seiklusspordi võistluseks nimetatava mõõduvõtu, kuid harilikule jalutuskäigule looduses vaatab ta sellegipoolest enam kui hästi.
Raadiosaates „Eetris on Tallinna Ülikool“ ütles Tuula-Fjodorov koguni, et lihtne rohelusse minek võiks olla rekreatiivsetest ehk virgestavatest tegevustest inimeste esimene valik.

Reeda Tuula-Fjodorov ise avastas aktiivse ja liikuva eluviisi juba varases eas. Lapsepõlves laotud sportlik vundament on viinud ta paljude kohalike suusamaratonide klassivõiduni, aga ka Fidžile maailma raskeimaks seiklusspordi võistluseks nimetatava mõõduvõtule Eco-Challenge Fiji, kus ta läbis koos võistkonnakaaslastega kümne päeva jooksul 671 kilomeetrit. Muu hulgas sisaldas see kose kõrvalt köitega mitusada meetrit üles ronimist ning püdelas savimassis, jalgratas kukil, edasi liikumist.
Saates räägib Tuula-Fjodorov vaba aja mõtestatult veetmisest, seiklusspordist, meeskonnatööst ja liikumisest. Temaga vestleb Karl-Eduard Salumäe.