Margus Tsahkna: küsitakse, kas saaks 10% nihverdamiseks jätta

Margus Tsahkna: küsitakse, kas saaks 10% nihverdamiseks jätta by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses sTARTUp Day podcastis on külas metsandusidu Timbeter asutaja Anna-Greta Tsahkna ja poliitik Margus Tsahkna, kes räägivad, kuidas käivitada ja kasvatada edukat rahvusvahelist start-up’i stereotüüpidest kubisevas metsanduse valdkonnas nelja lapse kasvatamise ja aktiivse poliitikutöö kõrvalt.

Ka kuuleb sellest, kuidas koroonakriis Tsahknate pereelu päästis, töö- ja pereelu ühildamisest, kannapööretest ja inventuuri tegemisest isiklikus elus ning isapuhkusest ja sellest, kuidas Anna-Greta tähelepanekud ebavõrdsete võimaluste kohta meestel isapuhkusele jääda seadust muutma panid.

Samuti räägivad saatekülalised stereotüüpide murdmisest aastasadu sarnaselt toimetanud metsandussektorist, mis on Margus Tsahkna sõnul arengu poolest justkui keskajas – keegi ei tea, kui palju puitu kust võetakse ja kuhu liigub. „See on digirevolutsioon maailma ühes suuremas ja vanemas valdkonnas,“ rääkis Margus Tsahkna Timbeterist, mille tegemistesse ta ka ise erinevate riikidega valitsussuhete loomise poole pealt kaasa aitab.

„Kui võetakse see (ettevõtte tehnoloogiline lahendus –toim) kasutusele, siis jõutakse suhteliselt kiiresti arusaamisele, et, kurat, nüüd on kõik läbipaistev. Nüüd ei ole üldse võimalik enam varastada, nüüd jäävad andmed alles, nüüd saab täpselt aru, kuhu see (puit – toim) liigub. Ei ole harvad juhud, kus öeldakse meile, et see on väga lahe asi, aga kas 10% halli ala saab ka sisse kirjutada,“ rääkis Margus Tsahkna puidusektoris toimuvast.

Saatejuht on Artur Kamberg.