Stream 07.07.21 Triniti Eetris. Süvajälgimine internetis: restoran läks kaardirakenduse tõttu pankrotti by Äripäeva raadio

Stream 07.07.21 Triniti Eetris. Süvajälgimine internetis: restoran läks kaardirakenduse tõttu pankrotti by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-07-07T09:39:24Z

Kui Google Maps hakkas ühe USA restorani kohta teatama, et see on nädalavahetustel kinni, läks see panrotti, sest turistid sinna enam ei jõudnud, rääkis Triniti advokaadibüroo partner Karmen Turk saates “Triniti eetris”.

Lisaks tõi Turk välja, et on mitmeid juhtumid, millest ilmneb, et kaardirakenduse teevalik ei ole seotud vaid objektiivsete asjaoludega nagu näiteks kiirteede vältimine. Nii siin kui sealpool Atlandi ookeanit on vaidlusi tekitanud see, milliste ettevõtete juurest suunab rakendus kasutajaid mööda minema.

Saates tuleb juttu jälgimisküpsistest ja süvajälgimisest internetist. Kuuleme, kuidas tehnoloogiagigandid nagu Facebook, Google ja Amazon meie järele luuravad ja miks on oluline, et vaid arvuti ei jääks algoritmide abil meie kohta otsuseid langetama.
Saatekülalisteks on Triniti advokaadibüroo jurist Madlenne Timofejev (paremal) ja Triniti partner Karmen Turk (vasakul). Saadet juhib Gregor Alaküla.

Genre
Business

License: all-rights-reserved