Stream 22.06.21 Kasvupinnas: maarahvas pole rahul piirangute kehtestamise tavadega by Äripäeva raadio

Stream 22.06.21 Kasvupinnas: maarahvas pole rahul piirangute kehtestamise tavadega by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-06-22T06:29:45Z

Maarahvas pole rahul piirangute kehtestamise tavadega. Maa- ja rannarahva viis esindusorganisatsiooni andsid mai keskel peaministrile üle oma pöördumise, milles juhtisid tähelepanu looduskaitseliste piirangute liigsele kehtestamisele Eestis. Maainimesed pole rahul, et piiranguid kehtestatakse nendega konsulteerimata, samuti sellega, et tihtilugu on piirangute üle peetevad läbirääkimised vaid nimeliselt läbirääkimised.

Seekordses Kasvupinnase saates räägivad pöördumisest ja muredest, mis ajendasid pöördumist koostama, kolme organisatsiooni juhid.
Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus toob esile, et kui nii jätkame, seame ohtu omamaise toidutootmise.

Talupidajate Keskliidu juhatuse liige Kerli Ats räägib haneliste heidutusest ja sellest, et sel kevadel pidid talupidajad ise käima põldudel kära tegemas.

Erametsaliidu tegevjuht Andres Talijärv vahendab metsaomanike muret, et tihtilugu kehtestatakse piirangud igaks juhuks – kaitstav liik on kaitse alla võetud alalt juba kadunud või pole teda seal kunagi olnudki.

Ükski organisatsioon ei arva, et looduskaitse oleks väheoluline, kuid tihtilugu jäetakse piirangute kehtestamisel arvestamata nende majanduslik mõju.

Saatejuht on Toomas Kelt.

Genre
Business

License: all-rights-reserved