Stream 25.06.21 Uus Maa kinnisvarasaade. Pensionireformi mõju: objekte soovitakse broneerida sügiseni by Äripäeva raadio

Stream 25.06.21 Uus Maa kinnisvarasaade. Pensionireformi mõju: objekte soovitakse broneerida sügiseni by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-06-25T07:45:39Z

Uus Maa kinnisvarasaates peatume küsimusel, millise piirkonna kinnisvara ostu-müügitegevust võib sügisel teisest pensionisambast vabanev raha mõjutada enim ning kuidas sügisel vabanev raha kinnisvaraturgu mõjutab.

Saatekülalised, analüütik Igor Habal ning Uus Maa elamispindade tegevjuht Külli Friedrichson, toovad välja, et juba praegu soovitakse teatud objekte broneerida sügiseni, mil teise pensionisamba raha vabaneb.

Saates räägime ka sellest, et kui korterite puhul on kevadtalvel tekkinud defitsiit näidanud suve alguses leevenemise märke ning uusi pakkumisi lisandunud jõudsamalt, ei saa vähemalt Harjumaal sama öelda eramute kohta – nendest on turul jätkuvalt suur puudus. Küsime, miks see nii on ning analüüsime ka, mis võiks olla maatükkide ja kruntide ülikõrge nõudluse fenomen.

Lisaks pöörame pilgu ka Eestis väljapoole ja selgitame, mida toob Euroopas ühelt poolt kaasa institutsionaalsete investorite rahahulga jätkuv saabumine turule ning teiselt poolt mitmetes kinnisvaraga seotud valdkondades esinev kaupade defitsiit.

Saadet juhib Lauri Leet.

Genre
Business

License: all-rights-reserved