Stream episode 04.11.21 Fookuses tark tööstus: digitaliseeritud äri on üha ihaldusväärsem ka kurjategijatele by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 04.11.21 Fookuses tark tööstus: digitaliseeritud äri on üha ihaldusväärsem ka kurjategijatele by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-11-01T15:16:02Z

Seekordses saates räägime küberturvalisusest. Ehk järjest digitaalsemaks ja automatiseeritumaks muutuv ettevõtlus muutub väärtusahelas järjest enam väärtuslikuks, kuid teisalt ka haavatavamaks.

Küberturvalisuse intsidente kaardistav Riigi Infosüsteemi Amet rõhutab, et pole olemas valdkondi, mida ei saaks küberintsidentidega mõjutada.

Kuigi Euroopas on juba näiteid digikanalite kaudu seisatud tehastest, siis sellised ja miljoneid eurosid lunarahaks nõudvaid ründeid ei ole Eesti ettevõtete vastu tehtud. Veel ei ole tehtud, ütleb intervjuus Riigi Infosüsteemi Ameti juht Margus Noormaa.

Eelmisel aastal sagenesid õngitsuskampaaniad, mida esineb ohtralt ka tänavu. Samuti kahekordistus läinud aastal Eesti ettevõtteid ja asutusi tabanud teenusetõkestusrünnete arv. Maailmas on kasvamas ka lunaraharünded, millega puutusid eelmisel aastal kokku nii töötleva tööstuse ettevõtted, aga ka kaubandus- ja haridusasutused.

Teeme intervjuus juttu, mis ettevõtted ja kuidas rünnete alla on sattunud, viimases targa tööstuse saates käsitletud asjade interneti võimalikest ohtudest ning nende riskide maandamisest.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Genre
Business

License: all-rights-reserved