Stream episode 12.08.21 Särtsakas tulevik: majandus kasvab, aga energiatarve väheneb by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 12.08.21 Särtsakas tulevik: majandus kasvab, aga energiatarve väheneb by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

published on 2021-08-11T08:43:22Z

Saates “Särtsakas tulevik” räägime Euroopa Komisjoni äsja avaldatud kliimaeesmärkidest, mida soovitakse 2030. aastaks saavutada, fookusega energiatarbimisel.

Saates uurime, mida eesmärgid sisaldavad, millal võiksid Eesti õigusaktidesse jõuda ja kuidas Eesti elanikke ja ettevõtteid mõjutada.

Küsime eelkõige, kas energiatarbimisega seotud eesmärgid on teostatavad ning kas Eesti on seni olnud Euroopa rohepöörde esirinnas või kuulub tagumiste sekka. Peatume muu hulgas küsimusel kui suure hinnatõusu komisjoni ettepanekute rakendamine kaasa toob ning toome ka välja, kuidas on võimalikku hinnatõusu plaanis leevendada.

Saates käsitleme ka teemat, kas ja millisel määral on majanduskasv tänapäeval seotud energiatarbimisega ning kuidas digilahendused ja uued tehnoloogiad on aidanud majanduskasvu energiatarbimisest lahti siduda.

Saateosalisteks on Tartu Energiaagentuuri ekspert Kalle Virkus, keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Kädi Ristkok ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ekspert Tauno Hilimon ja taastuvenergia valdkonnajuht Liisa Mällo.

Saadet toetab Tartu Regiooni Energiaagentuur.

Genre
Business

License: all-rights-reserved