Stream episode 14.01.22 Fookuses: Euroopa majandus. Riho Terras: näen Ukrainas selgelt sõjaohtu by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 14.01.22 Fookuses: Euroopa majandus. Riho Terras: näen Ukrainas selgelt sõjaohtu by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

published on 2022-01-17T10:42:55Z

NATO ja Venemaa läbirääkimised on väga halvas seisus ning Venemaa on saanud kõik, mis tahtis, rääkis Euroopa Parlamendi liige Riho Terras saates “Fookuses Euroopa majandus”.

Venemaa ja NATO läbirääkimiste ajal on Terrase sõnul õhkkond Brüsselis väga halb. “Bideni administratsioon näitas oma nõrkust Nord Streamist taganemisega ja Afganistanist vägede väljatõmbamisega,” rääkis ta. “See jättis mulje Putinile, et ta võib laiata küll.”

Terras ütles, et on pettunud selles, kuidas läbirääkimisi peetakse, ja selles, et Putin pärast oma esitatud nõudmisi laua taha kutsuti. “Arvata, et Putin läheb ajalukku Vene tsaarina, kes kaotas Kiievi, ei ole mõistlik,” ütles Terras. Ta ei näe võimalust, et Ukrainas konflikt ei eskaleeruks. “Reaalsed sõjalised tegevused on vägagi võimalikud.”

Terrase sõnul on suurema konflikti oht Ukrainas sama tugev kui enne läbirääkimisi. Ta ütles, et NATO ei sekku Ukraina sõtta, võib-olla retooriliselt ja NATO riigid ükshaaval. Kui peaks sõjaks minema, siis Terrase sõnul tugevdatakse NATO idatiiva riike väga tugevalt ja sisuliselt.

Ta ütles, et Venemaa jaoks on suur sõjaline konflikt väga laastav. “Sõda on kallis, isegi Venemaale,” sõnas Terras. Lihtsalt läbi sõita Ukrainast Venemaal ei õnnestuks. See oleks pikk ja verine sõda, mis on kogu Euroopale ja Venemaale väga halb, sõnas Terras. “Ukrainlased on maailmameistrid sissisõja pidamises,” ütles ta ning lisas, et seetõttu peavad Vene väed arvestama seal partisani- või metsavendlussõjaga.

Terras ütles, et loomulikult võib juhtuda, et Putin tõmbab tagasi, aga see ei tähenda, et probleem laheneks. Aasta või paari pärast tuleb täpselt samasugune olukord, kus Venemaa eskaleerib tegevust, Eurooopa Liidu juhid lähevad läbi rääkima, eriti kui istume Venemaa gaasitoru otsas, rääkis Terras. “See konflikt ei kao kuskile.”

Venemaa on endiselt agressiivne, Putin tahab endiselt laiendada territooriumi ja taastada Nõukogude Liitu tema suures hiilguses, ütles Terras.

Saates “Fookuses Euroopa majandus” tuli Riho Terrasega juttu veel Euroopat laastavast energiakriisist. Mis saab Nord Stream 2 gaasitorust? Mis Brüsselis räägitakse? Kuhu Euroopa Liit peaks fookuse panama, et energiakriis lahendada? Küsimusi küsis Äripäeva ajakirjanik Martin Teder.

Genre
Business

License: all-rights-reserved