Stream episode 16.06.22 Särtsakas tulevik: ahjud kõrgete küttearvete käest ei päästa by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 16.06.22 Särtsakas tulevik: ahjud kõrgete küttearvete käest ei päästa by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-06-16T07:21:59Z

Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergiahoonete uurimisrühma professori Martin Thalfeldti sõnul uute ahjude ja pliitide ehitamine kõrgete küttearvete vähendamiseks ära tasu ning otsida tuleks kombineeritud lahendusi.

Koduomaniku kõige lihtsam meede küttearvete vähendamiseks on Thalfeldi sõnul talvise toatemperatuuri alandamine. Tema sõnul annab ühekraadine temperatuuri alandamine vanemate hoonete puhul säästu 5% ning uute, hästi soojustatud hoonete puhul võib sääst ulatuda koguni 10-15%.

Lisaks toob Thalfeldt saates Särtsakas tulevik välja palju annab küttekuludelt säästu ligikaudu 50 000-eurone eramaja täisrenoveerimine ning millist lisaväärtust elanikele taoline tegevus lisaks toob.

Samuti küsime saates, kas on olemas kiireid leevendusi nende jaoks, kel kodu kütmiseks vaid elektril põhinev süsteem, võrdleme erinevaid küttesüsteeme nii rajamise keerukuse kui majandusliku tasuvuse põhjal ning räägime spetsiifilistest probleemidest, mis erinevate kütteliikide puhul koduomanikku võivad tabada. Vastame ka küsimusele kas majal tasub pigem vahetada ära aknad soojapidavamate vastu või soetada hoopis uus soojuspump.

Lisaks Thalfeldtile jagab saates oma kogemusi küttesüsteemi valikul korteriomanik Andras Kralla, saadet juhib Lauri Leet. Fotol koduse ahju kütmine, foto autoriks Dmitri Gerassimov.

Genre
Business

License: all-rights-reserved