Stream episode 16.08.22 Kasvupinnas. Munade hinnatõus linnukasvatajate taskusse ei jõua by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 16.08.22 Kasvupinnas. Munade hinnatõus linnukasvatajate taskusse ei jõua by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-08-16T10:48:23Z

Kuigi munade hind on poodides tõusuteel, siis ei rahulda see munatootjaid, sest muna hind on olnud aastaid tasuvuse piiril.

„Hinnad on tõesti palju tõusnud, aga ei saaks öelda nüüd, et tootja sellest saaks tasku endale panna, sest sisendid on tõusnud kohutavalt,“ rääkis Dava Foods Estonia juhatuse liige Vladimir Sapožnin. Kõige suurem kuluallikas tema ettevõttele farmi tasandil on sööt, mis moodustab 70% kogu kulust.

Euronõuetest tingitud muutused vajavad aga ka suuri investeeringuid. Kuidas jõuda nendega 2025. aastaks vastavusse, on juba iseasi. Kui nüüd tuua pildile tohtu konkurentsisurve välismaiste odavate munade näol, on linnukasvatussektor küsimuse ees, kuidas sellest välja rabeleda. Saates räägivad Kehtna Mõis OÜ juhatuse esimees Siim Riisenberg ja Dava Foods Estonia juhatuse liige Vladimir Sapožnin.

Saadet juhib Juuli Nemvalts.

Foto: Kehtna Mõis OÜ juhatuse esimees Siim Riisenberg (vasakul) ja Dava Foods Estonia juhatuse liige Vladimir Sapožnin on sama meelt, et praegune munahinna tõus ei võimalda sektoris vajalikke investeeringuid teha.

Foto: Juuli Nemvalts.

Genre
Business

License: all-rights-reserved