Stream episode 18.01.23 Äripäeva TOP. Audiitorid: inimeste aeg muutub järjest kallimaks by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 18.01.23 Äripäeva TOP. Audiitorid: inimeste aeg muutub järjest kallimaks by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2023-01-17T12:17:43Z

Äripäeva TOPi saate teemaks on seekord audiitorite TOP. Stuudios on PricewaterhouseCoopersi juhatuse liige Eva Jansen-Diener ning KPMG audititeenuste juht Indrek Alliksaar. Saatejuht ja foto autor on Sigrid Kõiv.
Eva Jansen-Dieneri hinnangul on uued regulatsioonid, näiteks ESG, tekitanud ka vajaduse uute teenuste järele. „Praegu toodetakse tuhandeid lehekülgi standardeid, mille alusel avaliku huvi all olevad ettevõtted, suurettevõtted ja ühel hetkel kõik ettevõtted peavad hakkama tootma jätkusuutlikkuse aruandeid ning audiitorid peavad neid auditeerima,“ ütleb Jansen-Diener. Seejuures on teenuse osutamise tõhususe kasvatamine ülioluline ja selleks võetakse kasutusele järjest uusi tehnoloogilisi lahendusi.
Indrek Alliksaar ütleb, et juhtide aeg muutub järjest kallimaks ja seetõttu on mõistlikum nõustajaid kasutada. Kõik väärtustavad oma aega rohkem ning mida ise ei osata, see ostetakse sisse. Ta on täiesti kindel, et see trend on süvenev. Sellele aitab kaasa nii palgakasv kui ka väärtusloome teema. „Kas ma toodan väärtust või mitte, see on aina olulisem küsimus,“ leiab Alliksaar.

Genre
Business

License: all-rights-reserved