Stream episode 22.11.22 Eramaja ehitus: kodukindlustuse arvelt säästmine võib teha karuteene by Äripäeva raadio podcast

Stream episode 22.11.22 Eramaja ehitus: kodukindlustuse arvelt säästmine võib teha karuteene by Äripäeva raadio podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-11-22T09:45:48Z

Kindlasti on kohti, kust enne kokku hoida kui kindlustuslepingu pealt, leiab kindlustusseltsi PZU tootejuht Kristo Õunapuu. Kui maja kindlustada kas või põhiriskide vastu ilma koduse vara kaitseta, on tagatud meelerahu, et ei jääda peavarjuta.

Mis veel võib valusalt kätte maksta, on koduse vara väärtuse hindamine oluliselt madalamaks, kui see tegelikult väärt on, märgib Õunapuu. See tähendab, et kui tõesti peaks midagi juhtuma, siis hüvitise eest saab korvata vaid osa kahjudest, ülejäänu jääb enda kanda.

“Kui me suurendame kindlustussummat poole võrra, siis kindlustusmakse ei suurene poole võrra, vaid 10-15%,” selgitab Õunapuu ja lisab, et seda tasub meeles pidada, kui summat paika pannakse. Lisaks tuleks vara hulka lugeda oluliselt rohkem, kui seda tegema kiputakse.

Millised on veel nüansid, mis inimestel tihti kodukindlustuse puhul tähelepanuta jäävad, saab lähemalt kuulata saatest. Juttu tuleb ka kindlustuskaitse liikidest ja riskidest, mida tasub maandada. Kristo Õunapuu jagab soovitusi ja toob näiteid tekkinud kahjudest. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Foto: Panthermedia/Scanpix.

Genre
Business

License: all-rights-reserved