#177 Webinari sari “Kontaktis endaga” – Ants Rootslane

#177 Webinari sari “Kontaktis endaga” – Ants Rootslane by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

ANTS ROOTSLANE ON EESTI ĂśKS TUNTUMAID JA NĂ•UTUMAID HĂśPNOTISĂ–Ă–RE JA HĂśPNOTERAPEUTE, KES ON LĂ„BI VIINUD ĂśLE 3000 TERAAPIA, AIDATES INIMESTEL LEIDA OMA SISEMINE JĂ•UD JA AVASTADA ENDA POTENTSIAAL.

Ta on praeguseks lisaks hüpnoosile leidnud enda jaoks väga hästi toimiva, elu põhilisi aspekte arvestava ja muutva teraapia, milleks on konstellatsioon ehk süsteemne pereteraapia. Ta on läbinud ka NLP ehk neurolingvistilise programmeerimise meistri taseme kursuse, mida ta oma töös samuti kasutab. Lisaks on ta õppinud psühhotreeningut, et mõista veel sügavamalt inimest juhtivaid alateadlikke programme. Ants on ühtlasi mind isiklikult palju aidanud. Olles käinud tema hüpnoteraapia seanssidel, olen hakanud nägema oma perekonna suuremat pilti ja mõistma, miks minu vanemad on sellised nagu nad on ning mismoodi see minu elu mõjutab.

Webinaril räägime Antsuga erinevate rollide kehastamisest ja maskide kandmisest ning kuidas need meie olemisele, isiksusele ja minapildile mõjuvad. Lisaks sellest, kuidas aru saada, mida me elult päriselt soovime saada ja millest me tegelikult unistame. Ning juttu tuleb ka sellest, kuidas mina saan maailmale midagi pakkuda, et sellest ka mingit väärtust kiirgaks.

Head mõtted Antsult:
“Kui me teeme asju elus läbi sisemise rahu, mitte nii väga läbi adrenaliini ja saavutamisvajaduse, siis meil teadmised tõusevad paremini esile.”

“Arvasin ka pikalt, et kontaktis endaga on saavutatav vaid läbi vaimsuse, siis üsna kiiresti mõistsin, et see vaimsus on illusioon või manipulatsioon endaga. Kontaktis endaga olemine tähendab tunnistada kõike, mis meie elus on.”

“Tunnistamine olgu märksõnaks kontaktis endaga olemise juures.”

“Maailm ei ole peegel vaid sinule endale, vaid ka sellele, kust sa oled tulnud.”

“Me peame vastu võtma, et me oleme eelnevate põlvkondade tulemus ja kõik kandub epigeneetika kaudu põlvkondade kaupa edasi. Epigeneetika kannab edasi suguvõsa traumasid.”

“Me otsime projektsioone välismaailmast sellele, mis on olnud minevikus. Me alateadlikult otsime raskusi, probleeme et olla ühenduses sellega, mis on eelnevates põlvkondades olnud.”

“Enesesabotaaž algab väga madalalt ehk väga noorest east peale. Kui oleme saanud kogeda väiksena tundeid ja meil on keelatud nt nutta, siis seeläbi keelatakse meile tunded ära ja me hakkame looma egokaitsesüsteeme, et ellu jääda.”

“Maskid on üks elu kaitse mehanisme.”

“EGO on üks peamisi käivitajaid liikumiseks ja edu suunas.”

“See, mida üks inimene saab oma suhetes ja elu erinevates valdkondades Teha on see, kui me teeme endas oma isa ja ema teemad korda. Kui me suudame mingit teedpidi oma vanemate ja armastusega, siis me saame piisavas koguses ressurssi, et olla need, kes me oleme.”

“90% inimeste suurim probleem on see, et nad ei ole oma vanematest eraldanud. Ehk kui vanemad midagi teevad, siis oluline oleks see, et inimesel ei oleks mitte mingisugust reageeringut.”

“Kui meil on endale peeglist piinlik otsa vaadata, on tegemist ikkagi sellega, et me ei ole kontaktis enda sisemise lapsega.”

“Paljud tahavad terapeutidest lihtsalt tugiisikuid endale teha, aga ise vastutada ei soovi keegi.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala