Stream episode #241 Koolitaja, toitumisnõustaja Eliis Salmiga täistaimetoidust ning mõjust tervisele ja planeedile by 🎧🎙️Chris Kala Podcast podcast

Stream episode #241 Koolitaja, toitumisnõustaja Eliis Salmiga täistaimetoidust ning mõjust tervisele ja planeedile by 🎧🎙️Chris Kala Podcast podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-02-11T08:17:05Z

Tänase saate külaline on Eliis Salm, kes on koolitaja, Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustaja ja Tallinna Tehnikaülikool turunduse valdkonna lektor. Lisaks õpetab ta eetika, vastutuse ja jätkusuutlikkuse kursust magistriprogrammides ning koordineerib TalTechi rohetegevusi. Eliisil on kõrgharidus tervisedenduses spetsialiseerudes toitumisnõustamisele. Ühtlasi on Eliisil turundusalane magistrikraad fookusega tarbijakäitumisel ning kommunikatsioonil.

Eliis pakub Eesti Vegan Seltsis toitumisnõustamise teenust, mis on mõeldud neile, kellele pakub huvi taimne toitumine. Nende seas on neid, kes teevad alles esimesi samme veganluse rajal või kes on juba pikaajalised taimetoitlased, kuid mingil põhjusel mures, kas menüü on piisavalt täisväärtuslik. Eliis on koostanud hulgaliselt täistaimseid menüüsid, koolitanud tervisliku taimetoitluse osas vegankokkasid Tallinna Teeninduskoolis ning viinud läbi mitmeid tervise- ja toitumisteemalisi loenguid koolides, kõrg- ja ametikoolides ning tuntud Eesti suurettevõtetes.

Sellest saatest saad teada mida tähendab veganlus, kuidas täistaimetoit võib aidata enamike haiguste korral, saad teada, mida täpsemalt süüa ning kust saada kätte kõik enda vitamiinid ja mineraalid, räägime Eliisiga mikrobioomist ja soolestikust ning kuidas meie immuunsüsteem paikneb tegelikult soolestikus ja kuidas enda mikrobioomi eest hoolt kanda; ja üleüldse lahkame hästi detailselt ja võimalikult informatsiooni rohkelt seda, et kui kasulik siis veganlus ikkagi lõpuks on inimesele ning planeedile.

Saates mainitud filmid:
The Game Changers
What the Health
Cowspiracy
Seaspiracy
Dominion
Earthlings
*lisaks Food Choices

Saates mainitud raamatud:
Michael Greger How Not to Die (Kuidas mitte haigestuda)
Noel Fuhrman Süüa, et elada. Kuulikindlad lapsed.
Neal Barnard Your Body In Balance
Dan Buettner The Blue Zones
*lisaks Colin Campbell The China Study
*Virginia Messina Vegan for Life
Dr. Will Bulsiewicz “Fiber fueled”

Saates mainitud muu info:
www.vegan.ee
www.Nutritionfacts.org
WWF: https://planetbaseddiets.panda.org/
Melanie Joy https://carnism.org/
DR McDougall https://www.drmcdougall.com/
* https://www.surgeactivism.org/whyvegan

Podcastid:
* Rich Roll Podcast
* Eat to Live Podcast
* Plant Proof podcast
* The PBN Podcast (Plant Based News)
* The Disclosure (Earthling Ed)
* Exam Room

Chris Kala:
www.chriskala.com

Facebook:
www.facebook.com/chriskalapodcast
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/

Genre
Entertainment

License: cc-by-nc-sa