Toitumisterapeut Jaanika Tapver stressist; vähki tekitavast toidust ja tervislikust toitumisest

#103 Toitumisterapeut Jaanika Tapver stressist; vähki tekitavast toidust ja tervislikust toitumisest by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Tänane külaline on toitumisterapeut Jaanika Tapver, kes on oma elus läbinud nii kergemaid kui raskemaid tervisega seotud muresid. Läbi nende murede on Jaanika saanud tugeva isikliku veendumuse täisväärtusliku toitumise olulisusest tervise hoidmisel. Ennetada haigusi toiduga on Jaanika üks kandvatest põhimõtetest. Erinevad probleemid nagu tööstress, söömissõltuvus ja vähidiagnoos tõid Jaanika toitumismaailma rajale, tänu millele kujunes temast toitumisterapeut.

Jaanika keskendub oma töös inimeste toitumisharjumuste tervislikumaks muutmisel ja aitab oma klientidel ennetada ja hoida tervist. Lõpetanud on ta Tervisekooli toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi eriala ning jätkab õpinguid samas koolis funktsionaalse toitumisteraapia õppes. Jaanika võtab vastu erakliente, teeb nõustamisi Skype vahendusel ja korraldab ettevõtetes tervisliku toitumise teemalisi koolitusi.

Tegemist on tasulise saatega, kui soovid kuulata tervet episoodi ja ka kõiki teisi tasulisi külalistega saateid, siis leiad need kõik suletud Facebooki grupist:
www.facebook.com/groups/ausadvestlused/

Ligipääsu saamiseks tuleb sooritada väike tasu järgnevale kontole:

IBAN: GB68REVO00997013422585
BIC: REVOGB21
SAAJA: Chris Kala
SUMMA: 12€ / kuus
SELGITUS: Oma facebooki nimi
NB! Swedbank omanikel soovitan sooritada makse läbi arvuti ja valida eraldi välismakse, muidu võib tekkida probleeme kande sooritamisel.

Head mõtted Jaanikalt:
“Me ei tohi elada stressis, kuna organism annab ühel hetkel alla – olgu selle ilminguks südameveresoonkonna probleemid, vähk või midagi muud.”

“Väike „sutsakas“ stressi on kasulik, ajab meid tegutsema, aga stressis ei tohi elada päevast päeva, aastast aastasse.”

“Mitte ühessegi teemasse süüvides ei saa teha põhjapanevaid järeldusi vaid ühe uuringu põhjal ehk kindlasti tasuks kasutada eri allikaid.”

„Allergiad avalduvad kohe, aga talumatuse ja põletikuliste protsesside ilmnemine võtab aega.“

„Trenni tehes hakkavad tööle heaoluhormoonid, seepärast ongi liikumine üks paremaid viise stressi leevendamiseks. Lisaks aktiviseerib see vere- ja lümfiringe.“

“Hommikul tasub süüa trüptofaanirikkaid taimseid toite, nagu nt kinoad, hirssi, kaera, banaani, mandleid, pähkleid, seemneid.”

„Inimesed ei seosta väiksemat sorti, häirivaid tervisemuresid toitumisega. Toit on pigem esmavajadus, kõhutäide.“

“Paljud levinud dieedid on mõeldud hoopis raviotstarbeks, samuti pole head äärmused (ainult toortoit või karnivoorlus).”

“Ka väiksemaid tervisemuresid ei tasu jätta tähelepanuta, kuna see on keha viis anda märku, et midagi peab muutma.”

Sa asud kuulama podcasti Ausad Mehed, mille eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid olemaks rohkem ausam enda vastu ning võtmaks suuremat vastutust enda isikliku elu ees.

Kui tunned, et saade pakub sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, jagades saadet kellegagi, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit laiema kuulajaskonnani edasi viia.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.martinpukspuu.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Jälgi Jaanika Tapveri tegemisi:
www.toitumisteraapiakeskus.ee
www.facebook.com/Toitumisterapeut1/