Podcast Tissident jutustab autentseid ja ausaid sõbrannadevahelisi naistejutte

Tissident podcast kutsub kuulaja sõbrannade omavahelisse jutuajamisse ja avab maailma, milles naistejutud saavad hoopis uue tähenduse. Podcasti teevad sõbrannad Marianne Ubaleht ja Sille-Kadri Simer, kes räägivad valehäbita oma ebaõnnestumistest, suhetest, pidutsemisest, karjäärist, muredest ja rõõmudest, seksuaalsusest ja paljust muust, mis parasjagu päevakajaline ja oluline tundub.

Podcast sai alguse 2018. aasta suvel, kui Marianne käis ühte vaba mikrofoni stand-up komöödiat vaatamas, kus Sille-Kadri juhuslikult esines. Pausi ajal tehti tutvust ja avastati, et naistel on palju ühiseid teemasid. Sama aasta septembrikuus ilmus Tissidendi esimene osa Delfi Taskus, kus saadi omavahel lähemalt tuttavaks. Läbi iganädalase jutustamise ongi neist saanud head sõbrannad, kuigi alguses ei tundnud nad teineteist.

Milline on teie podcasti kuulajaskond?

Peamiselt on naised vanuses 20-30. Leidub ka meestest kuulajaid ja ka LGBT+ kogukonna esindajaid.

Mis on ühe podcasti tegemise juures kõige raskem? Aga lihtsam ja rõõmuvalmistavam?

Kõige raskem on leida aega, et salvestada. Tihti jõuame stuudiosse pärast pikka tööpäeva ja vahel isegi haigutame eetris väsimusest. Kõige lihtsam ja rõõmustavam on kuulajakirjade lugemine. Seda naudime kindlasti täiel rinnal ja elame kaasa oma kuulajate seiklustele. Loomulikult oleme ülimalt tänulikud ja õnnelikud tehes Tissidendi live-esinemisi, kus tuleme stuudiost hoopis lavale oma mõtteid jagama. Podcasti teemegi sellepärast, et meile meeldib teineteisega mõtteid vahetada ja vaielda elulistel teemadel.

Kas meenub mõni meeldejääv lugu mõne podcasti episoodiga – mõni eriti meeldejääv külaline, põnev/kirgi kütnud teema, miski, mis saanud kuulajatelt (ootamatult) palju tagasisidet?

Väga palju tagasisidet on saanud Dr Seksperdiga tehtud osad, kus küsime eksperdilt nõu seoses päevade, vahekorraga ja üldiseid terviseküsimusi. Mallukas oli ka väga menukas ning mõned külalised on veel silma paistnud oma värvika iseloomuga või uskumatute kogemustega.

Üllatavalt palju saime tähelepanu, kui rääkisime naiste WC-dest. See on siiani müsteerium, miks just antud osa sai nii populaarseks. Ilmselt paljudel on sarnased kogemused olnud.

Kuidas toimub teie podcasti teemade ja saatekülaliste valik – päevakajalisuse, enda sisetunde või mõne muu kriteeriumi järgi? Kust saate inspiratsiooni uute teemade jaoks?

Me kutsume saatesse inimesi, kes meile meeldivad või keda tunneme isiklikult. Teemade valik sõltub sellest, mis on meie elus aktuaalne.

Milline näeb välja teie podcasti ühe episoodi ettevalmistusprotsess? Kui kaua selleks tavaliselt aega kulub ja kas on mingi kindel rutiin, kuidas alati toimetate?

Kuna Tissidendi kontseptsiooniks on muutmata kujul naiste vaheline vestlus, siis me ei valmista absoluutselt mitte midagi ette (sh ka külalistega mitte).

Me saame kokku, istume maha ja vajutame “salvesta” nuppu.

Me tavaliselt sööme või joome midagi. Ilmselt see on ainukene rutiin.

Milliseid podcaste te ise kuulate?

Sille-Kadri kuulab Unejutud podcasti ja vahel ka mõnda välismaa oma, kui tundub huvitav teema või külaline. Marianne kuulab Unejutte ja Võhkareid.

Millised on teie nõuanded oma podcastiga alustada soovijale?

Mõtle endale selgeks, miks soovid podcastiga alustada. Kui eesmärgiks on kiiresti tuntuks või rikkaks saada, siis see ei pruugi olla parim alus sisu loomiseks.

Podcasti teha on lõbus, hariv ja huvitav. Sul on võimalus oma mõtteid jagada ilma filtrita vahetult otse kuulajateni. Isegi, kui teed väga tõsist podcasti, kus lähed ühe teemaga süvitsi, siis ära muretse, kui sõnad lähevad sõlme või unustad midagi ära. Vead on okeid! Naudi seda protsessi!

Lõppu üks filosoofiline küsimus ka: mis teeb ühe podcasti heaks?

Autentsus. Kõige mõnusam on kuulata podcasti, kus saatetegijad on hingega asja juures ja naudivad seda.

Triin Kand, Tekstivõlur