Mida tasub mu lapsel õppida? Einstein3000 – Siiri Sisask, Linnar Viik, Jana Süving

Mida tasub mu lapsel õppida? Einstein3000 – Siiri Sisask, Linnar Viik, Jana Süving

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:
Kolmas saade on teemal “Mida tasub mu lapsel õppida?”. Maailma Majandusfoorumi tulevikuametite aruandes prognoositakse, et mõne aasta pärast vajavad ümberõpet koguni üle poolte kõikidest töötajatest. Selles saates keskendume tulevikuoskustele ja -ametitele.
Tuleviku tööturgu kujundab peamiselt digitaalne ja tehnoloogiasektor, mis püüab asendada inimesed masinate ja algoritmidega. Masinad võtavad üle suurema osa planeerimisest, töö korraldamisest ja tootmisest. Tulevikuoskused seavad kesksele kohale inimeste loomingulised, sotsiaalsed oskused nagu suure pildi nägemise võime.
Tulevik seab suured väljakutsed neile, kes tehisintellekti, iseõppivaid ja -juhtivaid süsteeme, automaatikat ja roboteid välja töötavad. Aga mitte ainult! Lisaks inseneridele ja programmeerijatele vajatakse tulevikulahendusi välja töötavatesse tiimidesse käitumisteadlasi, psühholooge, filosoofe, semiootikuid, jt. valdkondade esindajaid.
Saates oli jutuks:
📌 Mis suunas maailm lähimal kümnel või kahekümnel aastal liigub? Mida olulist põhitrendidest ja suundumustest esile tuua ja jälgida?
📌 Millised on peamised tulevikuoskused – ja ametid. Kuidas need mõjutavad töökohti ja ameteid täna ja lähikümnendil?
📌 Miks on tulevikuoskuste kontekstis oluline emotsionaalne intelligentsus, empaatia ja emotsioonidega toimetulek?
📌 Kui olulisel kohal tulevikuoskuste ja -ametite kontekstis loovus ja hingestatus kui oskus, milles masin/arvuti inimest ei ületa?
📌 Mida õppida juba täna? Kuidas juba täna kompenseerida haridussüsteemi ja kooli puudujääke, vananenud suhtumist?
📌 Kuidas toetada lapse enda eelistusi ja huvi tema tugevuste arendamisel? Lapse suunamine austuse ja lugupidamisega ehk pieteeditundega. Kuidas luua toetavaid tingimusi, mõnusalt suunata, aga mitte pressida?
📌 Kuidas lapsevanematena näidata eeskuju ja püsida elukestva õppimise lainel?Esinejad:
⭐ Linnar Viik – futurist, visionäär ja investor. Linnar Viik on üks mõjukamaid Eesti internetikogukonna ja e-riigi suunanäitajaid ja arendajaid.
⭐ Siiri Sisask – erak, looja ja laulja. Siiri on mitmekülgne laululooja, laulja ja elukestev õppija, kes laiemale avalikkusele tutvustamist ei vaja.
🟢 Saadet juhib Andres Sirel – Insplay tegevjuht ja Nutika Vanema Klubi algataja. Andres on kiire elustiiliga kahe tütre isa, elukestev õppija ja parandamatu optimist.
Vaata lisaks https://www.nutikasvanem.ee/blog/einstein3000-2/3-mida-tasub-mu-lapsel-oppida-19