Stream episode 14/2021 “Ekspert Eetris”: Aija Sakova „Teadmussiire ja teadlase roll ühiskonnas” by Tallinna Ülikool podcast

Stream episode 14/2021 “Ekspert Eetris”: Aija Sakova „Teadmussiire ja teadlase roll ühiskonnas” by Tallinna Ülikool podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-12-27T11:18:37Z

Tänavuse aasta viimases „Ekspert eetris“ saates on külas Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova, kes vahetas mõtteid teadmussiirde ning teadlaste vastutuse ja kohustuste teemadel.

Teadmussiire on termin, mida kasutatakse haridus- ja teadusasutustes viimastel aastatel üha rohkem. Moesõnalise maiguga termin pärineb ingliskeelsest knowledge transfer väljendist, mis viitab nii teadlaste, õppejõudude kui ka üliõpilaste teadmiste rakendamisele ettevõtluses ja kogu ühiskonnas.

Teadmussiire toob endaga kaasa teadlaste üha olulisema ja nähtavama rolli kogu ühiskonnas. Oluline ei ole mitte ainult suurepärane ja tipptasemel teadus, vaid ka küsimus sellest, millist mõju ja mil viisil see avaldab ühiskonnas laiemalt. Üheks kõigile tuntud teadmussiirde näiteks on teadusnõukoja töö valitsuse nõustamises viiruskriisi ajal ja suhtlus avalikkusega. Näoga ühiskonna poole tulemine võib tähendada aga teadlase jaoks keerulisi tagajärgesid: avalik laim ja mitte uskumine.

Milline on tänasel päeval teadlase roll, vastutus ja kohustus ning kuidas viia ühiskonnas läbi teadmussiiret, arutleme 15. detsembril Tallinna Ülikool saatesarjas „Ekspert eetris“ koos Aija Sakovaga. Saatejuht on Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Saatejuht on Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Vaata saadet:
https://haridus.postimees.ee/7404660/aija-sakova-teadmussiire-ja-teadlase-roll-uhiskonnas

Genre
Learning

License: all-rights-reserved