Helen Lõhmus

Helen Lõhmus – Eestis on superägedad naised, aga ma arvan, et …

Kuula:

Kirjeldus:

Helen Lõhmus – eestlannast hunt Kriimsilm, kes on vallutanud filmimaailma

Helen Lõhmus on kõige rohkem töötanud produtsendi ja tootmisdisainerina. Tema karjäär on olnud mitmekesine, viies teda Venemaale  pärast pakkumise saamist Walt Disneylt, ning hiljem ka Laosesse, kus tal tekkis võimalus töötada koos maailmakuulsa filmirežissööriga Mattie Do. Kuigi Helen Lõhmust teatakse kõige rohkem produtsendina, on ta mitme tööga tegelenud.
Tema väsimatu loomus ja tahe mõelda teistmoodi on tal alati võimaldanud liikuda omas suunas. Pärast õppimist Ameerika ülikoolis, naases Helen Eestisse, et teha algus televisiooni ja filmindusega. Esmalt osutus see väljakutseks, sest meeskonna juhina tundis ta suurt vastutust. Helen pidi tõdema, et oma teekonnal jõudis ta ka murdepunktini, kust edasi liikumine tundus raske.
Siiski leidis Helen taas iseenda tänu heale meeskonnale ning tulemused ei jäänud tulemata. Ta oli Walt Disney telesarja “После школы” tootmis- ja kostüümidisainer ning Laose-Eesti-Prantsuse-Slovakkia koostööfilmi “Kallis õeke” produtsent. Film on esimene Laose film, mis on kaastoodetud Euroopaga ja mis oli esitatud Oscarile. Film esilinastus aastal 2016 ja üks peaosalistest oli Tambet Tuisk.

Siin on paar huvitavat mõtet Helenilt, mis intervjuus esile tükkisid:

“Tuleb õppida olla tegevusetu, vahetevahel.”

“Filmide puhul on väga selge hierarhia.”

“Eestis on superägedad naised, aga ma arvan, et nad võiksid ja saaksid olla palju enamat, kui nad hetkel on.”

“Milleks elu on? Et muuta ennast kõige paremaks versiooniks. Aga kuidas?”

Kirjutas: Melly Külaviir