#18: Noored, alko ja taimed – kuidas alkost saab hingemärjuke?

#18: Noored, alko ja taimed – kuidas alkost saab hingemärjuke?

Kuula:

Kirjeldus:
Külla tuleb Merle Vetesina-Unn, kes ütleb enda kohta järgmist:
“Olen Merle, nüüdseks varsti juba neli aastat MuhuMerle. Niimoodi kutsuvalt teavad mind lapsevanemad kui ka lapsed, kellega oma töödes tegelen. Sest perekonnanimi on mul ilus, ent suhteliselt pikk ja lühike ka…kust otsast võtta eksole.
Olen 48a, abielus, kahe täiskasvanud tütre ema, ämm ka veel takkaotsa oma toredale väimehele.
Hariduselt olen eelkoolipedagoog, -psühholoog, lõpetanud Tallinna Ülikooli ning lisaks akadeemilisele kraadile oman Holistika Instituudi terapeudi väljaõppe kutset.
Nii, et need kaks hariduskäiku annavad mulle võimaluse ametinimeks holistiline psühholoog-terapeut nii suurtele kui ka väikestele inimhingedele.
Viimastel aastatel, eriti Muhusse kolides on minus tärganud suur huvi meie esivanemate pärandi ja tarkuse järele. Olgu selleks kangaspuudel kudumine, kandlemäng, regilaul, kui ka taimetarkus.
Suurima rõõmuga pistan näpud mulda, panen oma nõiaköögis salvipaja podisema või siis naudin lilleveede tegemisel hõrku aroomi ja taimesõnumeid.
Eriliselt puudutavad mind lapsed ja noored oma murede ja rõõmudega ning juba paar aastat oleme peretiimiga korraldanud oma kodus laagreid, mille põhieesmärk on anda edasi teadmisi ja kogemusi meie esivanemate pärandist, sealhulgas taimemaailmast. Kaunis on koos neidudega punuda taimepärga või noorhärradega pudrumändi voolida. Koos leiba küpsetada, tehes sinna peale määrde värsketest ürtidest.
Suurim õpetaja minu elus on Loodus kogu oma nüansi ja kooslusega.
Minu ja minu tegemiste kohta saab huvi korral pikemalt lugeda kodulehelt www.merepaike.ee “