Haldjakaja kosutab taimedega nii hinge kui keha by Herbaticumi taimetarkused • A podcast on Anchor

Haldjakaja kosutab taimedega nii hinge kui keha by Herbaticumi taimetarkused • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Külla tuleb Helen Ehandi.
“Minuga oli selline tore lugu, et kui ma umbes 6-kuune olin, siis ema arvas, et no see lapsuke on küll ikka metsapoole. Tuli mind vaid vankris puu alla lükata ja lalisemine ning tundide pikkune puulehtede vaatlus oli tagatud. Nii ma siis kuni 8-aastaseni looduserüpes
elasingi aga siis tõid elurajad linna ja oli pikk eneseotsimise aeg. Umbes 4 aastat tagasi leidsin Irje käe all tee uuesti taimeriiki. Ootamatu elupööre Tallinna kesklinna korterist Võrumaale vanasse talumaija kolides on mind juhatanud täiesti uude maailma – nõiariiki!
Lisaks taimetarkustele kohtusin suitsusaunaga ja õppisin saunapärimust Eda Veeroja õpilasena. Olen uurinud loodusteadusi ka Mikk Sarve ja Kristel Vilbaste šhamanistlike praktikate kaudu.
Olnud üle 15 aasta tegev filmikunstnikuna, siis praeguseks põhitegevuseks on kujunenud hoopis ürituste, koolituste, töötubade, saunaõhtute korraldamine
kogukonnas ja mujal. Permakultuur, erinevad terviseteadmised, Eesti pärimuse uurimine ja saunanisena tegutsemine on minu igapäevased valdkonnad.
Kõik tegevused on seotud aga taimedega ja iga päevaga tajun üha enam kuivõrd tähtsad, toetavad ja jõudu andvad on meie taimsed abimehed. Saunanaisena on kõik looduse poolt pakutav väga oluline: taimed, puud, kivid.
Enamasti oleme harjunud, et viht sauna kaasa ja muud pole vajagi, aga kui sääl juba nõiakunsti tegema hakata, siis leiame palju muidki kasutusviise. Sellest me rääkima hakkamegi.”
Lisainfo: https://loonaloomekeskus.ee/
FB: Toidame ja tervendame end ise
FB: Ärni suitsusaun