#60: Vestleme joogaõpetaja Liis Järvamäega

#60: Vestleme joogaõpetaja Liis Järvamäega

Kuula:

Kirjeldus:
Kuuekümnes imeline külaline on Liis Järvamägi.
“Olen pärit Lääne-Virumaalt ja pärast rännakuid Ameerikas raamatuid müües (5 suve), Tallinnas ja Tartus elamist, olen tagasi kodukandis. Avasin 24.7.21 Kivimurru Kombuchatalu – esimese kombuchatalu Eestis. Mul on 30 teeseent, 28 neist on nimed. Nad on nagu pereliikmed.
Joogaga alustasin 2018 Tallinnas Ülemiste City MyFitnessis. Tõsisem huvi sisemaailma kohta algas 2019. mais, kui osalesin 10päevasel Vipassana vaikusemeditatsiooni üritusel.
2021. veebruaris sattusin Pamela Marani neljapäevasesse joogalaagrisse ja seal edasi oli kindel soov ise joogaõpetajaks hakata. Enim paelub egokihtide ja inimeste käitumismustrite teema.
Minu põhiteemaks joogas on meditatiivne endaga olemine, keskendumine oma tundmustele ja aistingutele. Olen olnud pikalt mõistuseinimene. Õppisin Eesti Maaülikoolis neli aastat põllumajandusinseneeriat ja otsa ühe aasta õpetamist. Olen alati igal pool olnud välja arvatud tähelepanuga enda sees. Koroonakriisi alguses 2020 märtsis olin üksinda maakohta elama tulnud ja see andis võimaluse olla iseendaga. Selleks ajaks oli purunenud ka viieaastane püsisuhe. Oli palju aega endaga olla ja kuna ma ise sain joogast palju abi, siis soovin seda ka edasi anda.
Olen ka praegu aktiivne noortele ettevõtluse juhendaja, kombuchatalu perenaine ja nüüd põimin ka jooga õpetamise oma päevakavasse.
Minu eesmärgiks on elada huvitavat ja mitmekülgset elu, kus saan rõõmu pakkuda ka ennast ümbritsevatele inimestele. Olen inimene, keda ma noorena oleksin vajanud ja keda ma vanana vajaksin.
Minu lemmikud on tagurpidiasendid. Kätelseis oli juba gümnaasiumiajal maadlustrennis suur unistus selgeks saada. Siis ma proovisin aastaid, kuid nüüd olen selle üpris kiiresti käppa saanud. Ju siis ikka kvaliteet ka loeb, kuidas ja millele keskenduda.
Lisainfo: https://www.facebook.com/popupjooga”