2025 – saatuslik aasta, mis Euroopa automaailma pea peale pöörab

14. 2025 – saatuslik aasta, mis Euroopa automaailma pea peale pöörab by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojenduse” 14. osa aitab üle elada rõskeks ja halliks muutunud ilmad. Saates on Jan-Matthias Mandri ja Uku Tampere.

Esiteks räägime 2025. aastast – millegi pärast on mitmed autotootjad viidanud, et just selleks aastaks tehakse suuri muutusi oma mudelivalikus. Viimasena teatas näiteks Honda, et toob just sellest aastast turule vaid hübriidid ja elektriautod. Miks?

Seejärel räägime biokütustest, nendega kaasnevast rohepesust ning muuhulgas ka sellest, kas mõistlikum on tankida 95 või 98 bensiini. Ja kust see biolisand üldse tuleb ning kui loodussõbralik see on?

CNG-st tuleb samuti juttu, Alexela korraldas hiljuti suure taastuvenergiakonverentsi, mille raames tutvustati uuringut, mis kirjeldab Eesti inimeste suhtumist gaasiautodesse. Mida eestlased gaasiautodest arvavad ning kas see arvamus on põhjendatud või mitte?

Ka otsene kogemus on meil kohe varnast võtta – nädala proovisõiduautoks on Škoda Octavia Combi G-Tec, ehk CNG-gaasil sõitev Škoda Octavia. Milliseks kujunes kütusekulu? Kas tankimine on lihtne ja kuidas üldse tankla leida? Selle kohta kuula saatest.

Nipinurgas räägime auto õigest hoidmisest, sealhulgas õlivahetusest. Praegu on ideaalne aeg hoolduste planeerimiseks, kuula kuidas meie saatejuhid enda autode eest hoolt kannavad ning kuidas seda tegelikult tuleks teha.