Üllatus: mõni autotootja ei kiirustagi elektriautode buumiga kaasa

76. Üllatus: mõni autotootja ei kiirustagi elektriautode buumiga kaasa by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:

Koroonaajastu muudab juba ka kindlustusäri. Ühendkuningriigis hakatakse pakkuma uut kindlustuslahendust, mille järgi tarbija maksab vastavalt sõidetud kilomeetritele. Sõidetakse ju vähem ning nii mõnelegi tarbijale tunduks ilmselt loogiline ka vähem maksta.

Kaks uudist tulevad sisepõlemismootorite maailmast – kui siiani on olnud pidevalt uudiseid tootjatest, kes hakkavad elektriautosid ehitama, siis üllatusena toome sel nädalal ka ühe, kes on välja öelnud, et vähemalt veel üks põlvkond tuleb kindlasti sisepõlemismootoriga autosid.

Uudiseid toome ka USA-st, kus Toyota on ajanud sõrad vastu California senaatorite ambitsioonikale plaanile ka USA roheliste autode kasvulavaks muuta. Jaapanlased vaidlevad, et elektriauto ei ole veel kuidagi mõistlik valik. Kas seal taga võivad aga olla ka halvad ärivalikud?

Proovisõiduautoks oli tavainimestele ilmselt tundmatu automark – Isuzu. D-Max on väga robustne pikap, mille puhul tasub aga kindlasti enne selle kritiseerimist visata pilk hinnalipikule. Selle raha eest on autot küll ja veel.

Nädala automõtte rubriigis räägime sellest, kas parkimiskohtadele peaks pigem nina ees sisse sõitma või tagurdama. Meie suutsime omavahel konsensusele jõuda, kuid tegelikult on ju ka paar argumenti nina ees sisse sõitmise kasuks.

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.