Stream episode 78. Jaanus Prükkel: et just mina olümpiavõitja Erika Salumäed õlgadel kandsin, oli juhus by Jalgrattapalavik podcast

Stream episode 78. Jaanus Prükkel: et just mina olümpiavõitja Erika Salumäed õlgadel kandsin, oli juhus by Jalgrattapalavik podcast

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

published on 2023-04-18T07:29:11Z

Podcasti “Jalgrattapalavik” aprilli esimese saate külaliseks on mees, kelle poolt juhatatav klubi – Kalevi Jalgrattakool, on tunnistatud Eesti parimaks jalgrattaklubiks tosin aastat jutti. Tehke järgi või makske kinni. Stuudios on koha sisse võtnud rõkkava naeruga Jaanus Prükkel.

Jalgrattaspordis karvupidi sees 1978. aastast kui läks noore poisina Tallinna Mererajooni Laste ja Noorte spordikooli Rein ja Helvi Roosi õpilaseks. Lühidalt öeldes MSK-sse. Kuulus aastaid samasse treeninggruppi Jaanus Kuumaga.
Kaugel pailapsest. Koguni kolm korda visati treeningrühmast välja, kuid mõne aja möödudes võeti uuesti tagasi. Jalgrattasport miskipärast paelus, oli huvitav. Räägime, mis koerustükkidega ta omal ajal hakkama sai.

1988. aastal juhtus huvitav lugu olümpiavõitja Erika Salumäe austamisega Tallinnas Raekoja platsil. Endalegi ootamatult oli Jaanus Prükkel selles kõiges osaline. Kandis olümpiavõitjat õlgadel või kätel, kuidas tahate. Uurime, miks just tema sellise au osaliseks sai ja mis sellel saatuslikul päeval ikkagi täpsemalt juhtus.
Vabariigi taasiseseisvumise järel leidis saatekülaline end üsna ootamatult jalgrattakooli juhi ametist, pani tööle esimese jalgrattapoe Eestis ning oli mingi hetk Eesti trekikoondise peatreener. Tõeline Hunt Kriimsilm oma üheksa ametiga.

Enam kui 35 aastat tagasi ta Tallinna velotreki ruumidesse tööle jõudis ja on seal toimetanud tänaseni. Olud ja riigikorrad on muutunud, aga Prükkel püsib.
Üritame rääkida kõigest, mis selle pika perioodi sisse jalgrattaspordi vaates ära mahub, jõudes tänasesse päeva, seenioride meistrivõistluste ning treki taaselustamiseni välja. Head kuulamist!
Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Podcast „Jalgrattapalavik“ on kättesaadav Delfi Tasku, Soundcloudi, Spotify ja Apple Podcasti avarustest.

Genre
Sports

License: all-rights-reserved