Stream episode Isa ja poeg. Üks endalegi üllatusena Euroopa meister, teine sihib profileeri by Jalgrattapalavik podcast

Stream episode Isa ja poeg. Üks endalegi üllatusena Euroopa meister, teine sihib profileeri by Jalgrattapalavik podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-01-28T15:09:02Z

Podcasti „Jalgrattapalavik“ külalisteks käisid sel korral isa ja poeg, Eero ja Siim Kiskonen. Sobib igati titulleerida rattadünastiaks, sest Eero isa ja Siimu vanaisa Eino oli noorena samuti jalgrattur. Sai hakkama nii kõva tulemusega kui 1967. aasta NSV Liidu koolinoorte spartakiaadi võitja grupisõidus ehk liidu juunioride meister.

Eero sai eelmisel suvel endalegi ootamatult Gran Fondo Euroopa meistriks, vanuseklassis 50-54. Ta räägib kogu loo ausalt ära. See oli isegi kergelt hingel. Eero ei olnud Itaalias peetud sõidul küll oma vanuseklassi kiireim, aga võistlusjuhendis oli konkreetne klausel, mille alusel sai tiitli just tema.
Nooruspõlves Tallinna noormees ülemäära ambitsioonikas spordimees polnud, kus võimalik, seal sai ikka pulli tehtud. Peamine oli mõnus seltskond. Samas, ega kevadistes lõunalaagrites on saadud kamaluga ka vett ja vilet, teab väga hästi, milline on äraaetud hobuse enesetunne.

Värskelt 25. sünnipäeva tähistanud Siim pole kaotanud lootust välja jõuda profileeri. Pedaalib kolmandat hooaega Prantsusmaa kõrgema kategooria amatöörklubis EC Saint-Etienne Loire. Oli mullu Prantsusmaa amatööride reitingu 15es mees, sama reitingu eesotsas troonis Karl Patrick Lauk, kes algaval hooajal kannab Belgia profitiimi Bingoal Pauwels Sauces särki.
Palju räägime isa ja poja suhetest, eelkõige läbi jalgrattaspordi vaatenurga. Kes keda õpetab ja kes kellele ratast laenab? Mullu võistles Siim Eesti koondisega nii Tour of Estonial kui ka Balti Keti velotuuril. Kindel satsi mees, kes teeb reeglina oma ära.

Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Genre
Sports

License: all-rights-reserved