30 aastat Itaalias elanud eestlanna: kui keegi küsib mu päritolu, vastan, et olen Roomast

212. osa: 30 aastat Itaalias elanud eestlanna: kui keegi küsib mu päritolu, vastan, et olen Roomast by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külalisel Kristel Kaaberil oli 1980ndate lõpus Itaalias kirjasõber, kes teda saapamaale külla kutsus. Kirjasõbrast sai hiljem Kristeli esimene abikaasa ning Itaaliast kodumaa. Veelgi enam, kui keegi talt täna küsib, kust ta pärit on, vastab Kristel: Roomast.

On rõõm täheldada, kuidas Kristel kodulinnast räägib – ta tunnistab naerdes, et kui kuulab armastuslaule, ei mõtle ta mõnest inimesest, vaid Roomast. Muide, naine peab oma linna nii ilusaks, et käib korra kuus kõik tähtsamad vaatamisväärsused läbi. Rooma huvilistele annab ta ka häid nõuandeid, milliseid paiku külastada, kui peamised turistikohad üle vaadatud. Lisaks jutustab Kristel sellest, miks roomlased itaallastest erinevad, mis põhjusel on roomlased pirtsakad, millal nende sõim naerma ajab ja palju muud.

Kristelil on ilmunud raamat „Iga teekond saab alguse südamest“, mis jutustab Itaalia tähtsatest inimestest. Ta avaldab, et otsustas teose kirjutada pärast järjekordse Itaaliast pajatava raamatu lugemist, milles ta end ära ei tundnud – oli vaid stereotüüpsus. Lähtudes oma raamatusse valitud kultuuritegelastest, selgitab Kristel, missuguseid teoseid ja milliste inimeste loomingut nautida, et tajuda tõelist itaallaslikkust.

Vestlust juhib Liina Metsküla.