Brasiilias juutuuberiks hakanud eestlanna: brasiillased tunnevad huvi eesti keele vastu!

206. osa: Brasiilias juutuuberiks hakanud eestlanna: brasiillased tunnevad huvi eesti keele vastu! by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Marili Milt on elanud ligi kuus aastat Brasiilias. Mis pidi olema ajutine faas elus, on muutunud: ta on abielus brasiillasega ning neil on väike poeg. Veelgi enam, Marili kurdab, et ei räägi nüüdseks eesti keelt enam nii ladusalt kui varem.

Marili on Brasiilias mitu korda kolinud ning seda peaasjalikult mehe töö tõttu. Kui mõnes linnas elamist on ta väga nautinud, siis praeguses kohas mitte nii väga. Guaira linn on Marili sõnul küll üsna igav (pole kino, vähe toidukohti jne), kuid see-eest ohutum kui enamik Brasiilia piirkondi. Samas koos lapsega ta parki jalutama minna ei julgeks, kui juba hämarduma hakkab.

Marili räägib saates brasiillastest, nende peredest ja kommetest, sealmail äri ajamisest ning oma juutuuberi ametist. Marili YouTube’i kanal kannab nime Europeia no Brasil (Eurooplanna Brasiilias), mille populaarsemad videod on saanud lausa 160 000 vaataja kanti. Marili kinnitab, et paljud brasiillased tunnevad huvi nii Euroopa, Eesti kui ka eesti keele õppimise vastu.

Vestlust juhib Liina Metsküla.