Stream #293 | Jõulud Maltal: pühad ilma lumeta, kingihulluse puudumine ja kohalike põlgus verivorsti vastu by Järgmine peatus

Stream #293 | Jõulud Maltal: pühad ilma lumeta, kingihulluse puudumine ja kohalike põlgus verivorsti vastu by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-12-22T08:47:05Z

Tänase saate külaline Ingrid Eomois on Maltal elanud üle 20 aasta. Kuna jõulud on kohe-kohe saabumas, jutustab Ingrid kuulajatele, kuidas pühi sealmail peetakse.
Kui eestlaste jaoks ei ole jõulud niivõrd usuga seotud püha, siis Maltal seostatakse seda siiski Jeesuse sünniga. Näiteks käiakse üsna palju kirikus ja jõuludekoratsioonid on valdavalt religioossed.
Küll aga on Maltal kujunenud nii, et mitte jõululaupäev pole tähtis, vaid hoopis esimene jõulupüha – siis kogunevad pered, süüakse head-paremat ja vahetatakse kinke. Ingridi sõnul on kingihullust vähem kui Eestis. Eestlastele tuttavat verivorsti maltalaste jõululaual muidugi ei ole (ja see ei meeldigi neile), leiab hoopis pastaroogasid, erinevaid lihatoite (näiteks kalkun ja lammas) ning magustoiduna Itaalia keeksi panettonet.
Loomulikult ei ole Maltal lund – kas ilma selleta tekib jõulutunne kergesti? Ingrid muigab, et Malta standardite järgi on ilm nagunii külm, nii et probleemi ei ole.
Vestlust juhib Liina Metsküla.

License: all-rights-reserved