Stream #297 | Jaanika Merilo digiriigist Ukrainas: e-riik kaotab korruptsiooni, seega töötati meile vastu by Järgmine peatus

Stream #297 | Jaanika Merilo digiriigist Ukrainas: e-riik kaotab korruptsiooni, seega töötati meile vastu by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-01-18T16:25:45Z

Jaanika Merilo on teinud Ukrainas muljetavaldavat karjääri – ta on olnud Dnipro endine linnapea, erinevate ministrite nõunik ning valitud mõjukuselt 42. naiseks Ukrainas. Praegu on ta Ukraina digiministri nõunik.
Jaanika tunnistab, et uute digiharjumuste juurutamine ei ole olnud kerge. Seda enam, et ei ole võimalik nõuda midagi, mida ei osata. Kuigi alguses oli digiriigi loomine keeruline ning vastu töötati nii tavainimeste tasemel kui ka kõrgemalt, siis on tagasiside olnud positiivne. Jaanika toob näiteks 80-ndates vanapaari, kes tuli teda tänama digilahenduste eest!

Mis puutub kõrgemalt poolt digiriigile vastu töötamisse, siis selle taga on korruptsioon. E-riik kaotab ju korruptsiooni ning mõned tähtsad ninad on sellele vägagi vastu.

Saates jutustab Jaanika suure karjääri tegemisest Ukrainas, kuidas suhtutakse tema Eesti tausta, miks on IT kujunenud kolmandaks majanduse eksportartikliks ning millist Ukrainat soovib ta tulevikus näha.

Jaanikal ilmus hiljuti ka raamat „Minu Ukraina“.

License: all-rights-reserved