Stream #343 | Floridas elav Liis: kui kaart ei lähe maksmisel läbi, paneb pere kinkide asemel tagasi toidu by Järgmine peatus

Stream #343 | Floridas elav Liis: kui kaart ei lähe maksmisel läbi, paneb pere kinkide asemel tagasi toidu by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-12-07T08:55:38Z

Detsembrikuus läheb „Järgmine peatus“ jõululainele! Kuu esimene külaline on Liis Janusauskas, kes räägib jõulupühadest Floridas.
Enamik inimesi alustab Ameerika Ühendriikides kodude dekoreerimist pärast tänupühi novembri lõpus, kuid on neidki, kes panevad kaunistused üles juba peale Halloweeni. Kuna Liis elab sooja kliimaga Floridas, siis ta teab, et kaunistatakse ka palmipuid ja kaktusi! Loomulikult uurime, kuidas end soojas kliimas jõulumeeleolusse viia.
Liis leiab, varajane jõulumeeleolu on positiivne, sest see muudab inimesed lahkemaks. Tema sõnul on USAs palju pealiskaudsust, aga jõulude eel ollakse päriselt siirad ja lahked.
Juttu tuleb ka USA materiaalsusest ja massilisest kinkide tegemisest. Liis toob välja, et on üsnagi šokeeriv näha, kuidas inimesed kahmavad jõulude eel kaubanduskeskustes kinke ning kui pangakaart ei peaks maksmisel läbi minema, pannakse tagasi näiteks munad või piim.
Vestlust juhib Liina Metsküla.

License: all-rights-reserved