Stream #347 | Rasedana reisiv Piret annab nõu: millega arvestada, mis dokumendid olgu kaasas ja kuhu minna? by Järgmine peatus

Stream #347 | Rasedana reisiv Piret annab nõu: millega arvestada, mis dokumendid olgu kaasas ja kuhu minna? by Järgmine peatus

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

published on 2023-01-04T08:28:03Z

Tänase saate külaline Piret Lauk-Oiov on teist korda beebiootel ning tõelise reisientusiastina ei ole ta põlanud ära ka rasedana reisimist. Näiteks on ta käinud rasedana Madeiral (24-25 ndl), Küprosel (30 ndl), Hispaanias (34 ndl) ja nüüd Tansaanias (24 ndl).
Piret tunnistab, et esimest last oodates olid nad mehega veidi naiivsed esmakordsed lapsevanemad, uskudes, et nende elu uue ilmakodaniku saabudes ei muutu. Nüüd teavad nad, et beebiootuse ajal reisides on vaja mõelda läbi nii enda kui laste turvalisus. Ometi kinnitab Piret, et rasedana on ka väga tore ja lõõgastav reisida.
Kui eelnevad sihtkohad on jäänud siiski Euroopa piiresse, siis Tansaaniasse Sansibari saarele minnes otsustati Aafrika igapäevaellu sukelduda. Piret tõdeb, et piletid said ostetud emotsiooni pealt ning väga palju ohtudele nad ei mõelnud. Kohalikega suheldes sai ta aru, et arstiabi kättesaadavus on seal küllaltki kehv.
Saates annab Piret nõu, mida arvestada rasedana lendamisel, millised dokumendid on vajalikud, mis juhul võib lennufirma keelduda pardale lubamast, millist abi saab elukaaslane osutada ja palju muud.
Vestlust juhib Liina Metsküla.

License: all-rights-reserved