Kunnar Karu: matkakogemus sunnib meid usaldama kõigepealt iseennast ja siis ka oma meeskonnaliikmeid

Kunnar Karu: matkakogemus sunnib meid usaldama kõigepealt iseennast ja siis ka oma meeskonnaliikmeid by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on sadu rohkem või vähem ekstreemseid matku korraldanud ja mägesid vallutanud matkajuht, mägironija ja erinevate spordiürituste korraldaja Kunnar Karu. Nii nagu Kunnarit, on mind ka alati paelunud looduslähedus, seikluslikkus ja iseenda proovile panek ning piiride kompamine. Kutsusin Kunnari podcasti, et koos mõtiskleda selle üle, mida meil on juhtimise kontekstis õppida ekstreemsete matkade läbiviimise kogemustest.

“Matk kisub enamus inimesi oma mugavustsoonist välja – kodu võeti ära, harjumuspärane elukorraldus on kadunud, isegi internet võeti ära, googeldada enam ei saa ning ma ei tea, kuidas päris hästi uues situatsioonis hakkama saada. Ja kui nüüd peaks veel olud natuke raskemaks muutuma, nt ilm läheb koledaks, siis inimesed tunnevad ennast üpris ebamugavalt ning hakkavad kulutama tohutult aega ja energiat igasuguste hirmudega võitlemiseks. Ma olen ikka ja jälle üllatunud, kuivõrd vähe inimesed on tänapäeval võimelised toime tulema teadmatuse, ebamäärasuse ja sellest tuleneva ebakindlusega. Matk paneb meid olukorda, kus me peame avastama uusi asju, proovima uusi asju, õppima toime tulema uute olukordadega. Me ei saa enam elada sellist elu, kus me jääme kinni harjumuspärasesse mustrisse ega oska enam nautida avastamisrõõmu uutest kogemustest. Elu ongi tegelikult selline, et me ei tea, mis tuleb ja mis saama hakkab. Matkal lihtsalt tuleb see kõik esile ehk suurema kontsentratsiooniga kui igapäevaelus. Nii ongi matkakogemus hea õppetund, kuidas elu sunnib meid usaldama kõigepealt iseennast ja siis ka oma meeskonnaliikmeid ning grupikaaslasi.” – Kunnar Karu

Kuulake ikka …