Liisa-Maria Connor: inimeste arendamine on viis, kuidas jõuda suurepäraste tulemusteni

Liisa-Maria Connor: inimeste arendamine on viis, kuidas jõuda suurepäraste tulemusteni by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on USA tuntud ukselt-uksele raamatumüügifirma Southwestern’i müügi- ja juhtimistreeningutega tegeleva tütarettevõtte Southwestern Consulting’u coach Liisa-Maria Connor. Juba 19 aastaselt läks Liisa-Maria 5000 kilomeetri kaugusele kodust raamatuid müüma ning saavutas esimese aastaga Euroopa müügirekordi! Järgnevatel aastatel oli ta käibelt parima kolme protsendi müüjate hulgas ja sai kohe ka võimaluse juhtida meeskondi, värvata uusi inimesi ja neid koolitada. Kui alguses mõtles ta, et tegu on ühe suve projektiga, siis lõpuks käis ta Ameerikas viis suve, jõudes üheks Euroopa müügijuhtidest. Täna aga viib Liisa-Maria ise koos oma tiimiga Southwestern Consulting’us läbi treeninguid juhtidele ja müügiinimestele. Vestlesimegi temaga erinevatest eduprintsiipidest ja –praktikatest, sh inimeste arendamisest, tunnustamisest ja tegevuse mõtestatusest.

“Juhi üks oluline roll pikas perspektiivis on inimestele väärtust pakkuda. See tuleneb mõttest, et inimesed ei kasva kunagi suuremaks kui see tulevikuvisioon, mis neile on ette joonistatud ja mis nende arenguteekonna määrab. Visiooni poole liikumisel peab juhil olema võime näha oma inimesi mitte sellena, kes nad praegu on, vaid sellena, kelleks neil on potentsiaali saada läbi teadliku arendamise. Kui rääkida nüüd praktilise külje pealt, siis üks märksõna, mida ma inimeste arendamise juures juhtidele südamele paneks, on regulaarsed üks-ühele vestlused. See tundub küll elementaarne asi, kuid praktikas tuleb ette, et tiimiliikmetel ei ole juhiga regulaarseid kohtumisi, kus oleks võimalik oma juhiga maha istuda ja võtta seda kvaliteetaega, et olulisi arenguteemasid läbi käia. Teine asi on kindlasti tunnustamine. Kuigi me eestlastena ülemäära siin põhjamaal oma tundeid ei jaga, tuleks siiski juhina märgata neid asju, mida inimesed teevad hästi. Mida rohkem inimesed tunnevad, et nende väikeseid võite pannakse tähele ja tunnustatakse, seda rohkem nad tahavad neid asju ka edaspidi teha. Pool naljaga võibki öelda, et tunnusta seda, mida sa tahad, et inimesed veel teeksid. Ja võib-olla kolmanda teemana ma tooks veel välja sellise märksõna nagu süsteemid. Tuleks luua endale süsteemne lähenemine inimeste arendamiseks, et see tegevus oleks plaanipärane ja targalt üles ehitatud.” – Liisa-Maria Connor

Kuulake ikka …