Mihkel Rembel: start-up’ide tulevikuedu hindamisel keskendun 85% just tiimitööle

Mihkel Rembel: start-up’ide tulevikuedu hindamisel keskendun 85% just tiimitööle by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Microsofti start-up valdkonna ekspert Mihkel Rembel. Hetkel toimetab ta ka JCI Tallinn juhatuse liikme ja asepresidendina ärisuhete alal, samuti hindab Mihkel ajujahi žüriis ka sealseid äriideid. Lõviosa oma senisest karjäärist on Mihkel aga teinud müügitööd. Kogemust on ta hankinud mitmetest suurettevõtetest Eestis nagu Euronics, Swedbank, SEB, PWC ja täna Microsoft. Mihkel on noor äkiline tegija, kes teeb ja jõuab palju. Mind hakkas huvitama, mida ta oma senisel teekonnal on õppetundidena kõrva taha pannud.

“Kui me kaalume mõne tiimi võtmist oma Microsofti start-up valdkonna portfelli, siis ühe esimese asjana ma keskendun nendele inimestele, kes selles ettevõtmises meeskonna on moodustanud. Võib isegi öelda, et minu hindamisfilter on 85% just keskendunud sealsele tiimile. See tähendab, et ma viin tiimiga läbi hulgaliselt kohtumisi ja kõnesid, mille jooksul arutame nendega kõikvõimalikke teemasid, et täpsemalt aru saada, kui suur sellel meeskonnal ikkagi on pühendumine, koostöövõimekus ning tahe ja soov ettevõetud idee ka päriselt ellu viia. Oluline on aru saada, et asutajaliikmed ei viska püssi põõsasse esimeste suuremate tagasilöökida puhul. Minu ülesandeks on vaadata ka nö personality-match’e ehk kui hästi tiimiliikmed oma isiksuste poolest haakuvad. Otsin tiimist seda võimekust koos läbi rõõmu ja murede ikkagi alati toimivaid lahendusi leida. Start-up kui ärimudel eeldab kiiresti kohanemist, kiiresti toimetamist ja sellesse tegutsemisviisi on juba eos sisse kodeeritud pingelisemad momendid. Ja ma ei tahaks teha tööd meeskonnaga, kelle omavaheline konflikti lahendamine on ka justkui omaette start-up väljakutse. Ma ootan, et meeskond oleks ise vundamendi mõttes juba piisavalt küps, et nad saaksid põhilise energia suunata äriidee elluviimisele, konkreetse ettevõtmise ärategemisele, mitte aga omavaheliste sisepingete lahendamisele. Kui tiimis on ikkagi erinevate väärtusmaailmade ja vastandlike isiksuslike profiilidega tegijad, siis on suur oht, et see meeskond suuremate konfliktide korral ei pruugi jääda kokku. See on olnud üks minu kogemusi töötades start-up’idega ja sealsete tiimidega.” – Mihkel Rembel

Kuulake ikka …