Tiina Ristimets: päriselt edukas saad olla ainult siis, kui teed asju, mis haakuvad sinu olemusega

Tiina Ristimets: päriselt edukas saad olla ainult siis, kui teed asju, mis haakuvad sinu olemusega by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on uskumatult hea enese- ja elutunnetusega kirjastuse Pilgrim omanik Tiina Ristimets. Räägime Tiinaga tema teekonnast ja olemisest loovettevõtjana. Mind kõnetas väga, kuidas Tiina on suutnud leida tasakaalu nii suhtes iseendaga, eneseteostuses kirjastuse näol kui ka oma elu kutses raamatute kaudu oluliste väärtuste jagamisel ühiskonnaga.

“Mul on tõesti olnud õnn ja privileeg tegeleda nende asjadega, mis sobivad minu hobidega, mis sobivad minu isiksusega, minu hingega, minu olemusega. Mul on see teekond rullunud lahti üsa loomulikult. Kui ma sain kolmekümneseks, siis mulle tundus, et ma tahaksin tegeleda millegagi, milles oleks vast natuke rohkem sisu, ja kujundada väärtusi, mis inimestele korda lähevad. Ma olen loovettevõtja, kes teeb täpselt selliseid asju nagu ta õigeks peab, sellises mahus nagu ta õigeks peab ja toimetan selliste teemadega nagu ta õigeks peab. See on olnud tohutult mõnus ja äge teekond, mis sobib imehästi minuga. Ma tunnen, et see on mingi sügavam tähenduslik ja olemuslik kutse. Kui üldse mõelda selle sõnapaari peale ‘elu kutse’, siis sellel on nii mitmetahuline tähendus, kus inimene teeb midagi, mis on temaga nii läbi põimunud ja loomulik. Kui sellel teel niimoodi käia, siis sul ei teki kordagi sellist mõtet, et sa käid tööl, aga ometigi lood sa väga olulisi maailmu, oled väga oluliseks inspiratsiooniks või eeskujuks teistele. Ja selle taga on just see, et sa järgid oma südame kutset, oma olemust, oma väärtusi ja jagad seda siis ka maailmale õiglasel viisil. Minu jaoks on oluline anda endale piisavalt vaba aega ja vaba ruumi, tehes neid asju, mis mulle sobivad ja suheldes nende inimestega, kes minuga sobivad. Ainult sellelt pinnalt saavad tekkida need ideed, mida ma siis koos kaaslastega pean oluliseks ellu viia. Selles on tasakaal, loovus, vabadus. Mulle tundub, et selles kontekstis on inimese kõige tähtsam ülesanne elus õppida ennast tundma põhjalikult, aktsepteerida oma võlusid ja valusid, sealjuures iseennast hästi koheldes. Minu tee on olnud seotud sellega, et ma olen hoidnud ennast vabana, et sõna ’pean’ on muutunud ‘ma tahan’ vormi. Ja ma olen veendunud, et päriselt edukas saad sa olla ainult siis, kui sa teed seda, mis sulle päriselt väga meeldib. Ma siiralt usun seda, olenemata valdkonnast, millega tegu on. Kui see tegevus ikka paneb sul silma särama ja hinge helisema, siis on suur tõenäosus, et sa päriselt oled ka edukas.” – Tiina Ristimets

Kuulake ikka …