Tänane Jutupaunik ütleb, et Eesti lasteraamatud ruulivad!

Episood 15: Tänane Jutupaunik ütleb, et Eesti lasteraamatud ruulivad! by Jutupaunik

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:
Stuudios on Eesti Lastekirjanduse Keskuse juht Triin Soone.

Lastele võib kirjutada kõigest, ka raskematest teemadest. Lastekirjandus ei ole enam nii ettevaatlik kui varem – teemad nagu lahutus, matused ja lein on seal olemas. On parem kui laps puutub nendega kokku koos oma vanematega raamatuid uurides, mitte ei kohtu nendega hiljem üksi.

Põhjamaade lastekirjandus on elu varjukülgede käsitlemisel kõige julgem, eriti Taani, kus lastekirjanduses tabuteemad sisuliselt puuduvad.

Lasteraamatu illustratsioon peab olema nii andekas, et paneb end imetlema. Edgar Valteri illustratsioonid on senini eesti lastekirjanduses ületamatud, Valter oli täiesti geniaalne lasteraamatute illustraator.

Unejutt on ülimalt tähtis asi ja unejuttude ettelugemist ei tohi jätta ka siis, kui laps ise lugema õpib ja kooli läheb.

Soovitused:

Triin Soone soovitab: lugege lastekirjanduse klassikat! Kunksmoori, Arabellat, vanu häid lugusid

Vallo Kalvik soovitab uut tõlget Hugh Loftingu doktor Dolittle’i seikluste esimesest raamatust.

Tiina Kaalep soovitab kõige detailsemate piltidega sarja üleüldse: Teedu ja Peedu raamatuid. Ja teiseks seoses läheneva laulupeoga soovitab ta Asta Põldmäe „Murulauku“, mille tegelased on väga suured laulupeosõbrad ja põhiline sündmustik toimubki Lauluväljakul. Muinasjuttudest meenutab Tiina vana klassikat: „Suur Peeter ja väike Peeter“.