Ehitusekspert aitab! Kuidas veenduda, et ei ostaks kinnisvaraturult põrsast kotis?

#8 | Ehitusekspert aitab! Kuidas veenduda, et ei ostaks kinnisvaraturult põrsast kotis? by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

OSA #8

Podcasti “Kinnisvarajutud” kaheksandas osas on meil külas kogenud ehitusspetsialist Marko Sults Ehituskaitse Büroost. See ettevõte aitab vältida n-ö põrsa kotis ostmist. Ehituskaitse Büroo aitab aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega.

Uurisime saates Markolt erinevaid huvitavaid juhtumisi meie kohalikult kinnisvaraturult ning mehel tuli põnevaid ja kohati uskumatuid lugusid kui varrukast. Aga üldiselt sai ta tõdeda, et aastatega on ehituskvaliteet läinud paremaks ja inimesed saavad üha teadlikumaks.

SOODUSKOOD! Taas on meil oma kuulajatele pakkuda lisaväärtust, kui Ehituskaitse Büroo on lubanud sooduskoodi KINNISVARAJUTUD2020 mainimisel teha hinnas -5% soodustust! Sooduskoodi kasutades aitad läbi veidi odavama hinna nii iseennast kui “Kinnisvarajutud” podcasti.

Rääkisime saates muuhulgas sellistel teemadel:

1. Mis probleemi Ehituskaitse Büroo täna kinnisvarasektoris lahendab?
2. Kust tekkis mõte sellise teenusega turule tulla?
3. Kui palju Ehituskaitse Büroo teenust praeguseks Eestis kasutatakse?
4. Milliste objektide ostmise puhul seda teenust kasutama peaks ja kas on ka mõni objekt, kus seda teha pole mõtet?
5. Kui keegi ostab korteri uusarendusse, siis millises etapis oleks mõistlik Ehituskaitse Büroo poole pöörduda? Kas juba ehitusjärgus oleva korteriga või siis, kui korter valmis on?
6. Kas järelturu korterite puhul on teenuse tellijaks pigem ostja või müüja? Kas on vahet, kumb osapool teenuse tellib?
7. Seadused muutuvad üha karmimaks ning pangad enam puuduliku paberimajandusega objektide ostmiseks laenu ei anna. Kui keegi on teinud korteris ümberehitust, kas teie kaudu saab ka paberimajanduse korda ajada?
8. Kui palju on Ehituskaitse Bürool investoritest püsikliente, kes alati teenust kasutavad?
9. Kuidas Sa täna üldist ehituskvaliteeti hindad?
10. Millised on peamised probleemid, mis objekte külastades ilmnevad?
11. Kui keegi soovib osta järelturu korterit, kas oskad n-ö une pealt öelda mõne tüüpprobleemi, mis peaaegu alati välja tuleb?
12. Kas on juhtunud, et teenuse tellimise järel selgub, et objekti seisukord on oodatust nii palju halvem, et ostja loobub tehingust?
13. Kuidas müüjad suhtuvad sellesse, kui ostja soovib koos Ehituskaitse Bürooga objekti kontrollima tulla?
14. Sooduskood “Kinnisvarajutud” podcasti kuulajatele.