Kas kinnisvaraturul on hinnas läbirääkimiseks ruumi ja kuidas hinnapakkumist teha?

#7 | Kas kinnisvaraturul on hinnas läbirääkimiseks ruumi ja kuidas hinnapakkumist teha? by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

OSA #7

Saatesarja seitsmendas osas jagasime meile eraldatud stuudioaja kaheks. Esmalt rääkisime veidi tegemistest, millega meil endal salvestamiste vahelisel ajal tuli tegeleda. Vihje: purki sai ka üks notaris käimine ning muljeid sellest kogemusest jagame ka oma kuulajatega.

Saate teises pooles võtsime ette sellise teema nagu hinnaläbirääkimised ja pakkumiste tegemine. Vaatasime pakkumiste tegemisele otsa nii investori kui ka müüja seisukohalt ning üldiselt proovisime vastata nendele küsimustele:

1. Kui palju praeguses olukorras hinda alla küsitakse?
2. Kuidas küsitakse? Kas ilma korterit vaatamata lihtsalt tulistatakse -50% pakkumine või ikka käiakse kohal ja tehakse mõistlik pakkumine?
3. Kas Algis maaklerina üldse sellistele -50% pakkumistele vastab?
4. Kui suure allahindluse Algise karjääri jooksul omanik vastu on võtnud?
5. Kuidas oma pakkumist peaks põhjendama ja kas üldse peaks?
6. Kuidas võiks pakkumise teha? Kas kohapeal silmast-silma, telefonis või kirjalikult?
7. Kas Algisel on mõned huvitavad seigad maaklerina ostja ja omaniku vahel pakkumiste põrgatamisest?
8. Kas reeglina maakler ja omanik panevad paika ka kõige madalama hinna, millega nõus ollakse, et ei peaks iga pakkumisega omaniku jutule minema?
9. Kui palju on Algis näinud/kuulnud sellist asja, et esialgu saadetakse pikalt, aga hiljem võetakse ise ühendust ja pakutakse ise selle pakkumise hinnaga või isegi veel madalamalt müüa?
10. Kui tihti juhtub, et omaniku hinnasoov pole reaalsusega üldse kontaktis ja maakler ei suuda teda veenda turuhinda küsima? Kas Algis võtab siis üldse objekti müüa?
11. Kui palju kuulutusi vaadates kohtab täiesti ülehinnatud objekte? Kas alahinnatud kraami ka liigub ikka?