Stream #43 | Kadri Koplimäe – kui tunnetad kinnisvaraturgu, siis on vaid taevas piiriks! by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Stream #43 | Kadri Koplimäe – kui tunnetad kinnisvaraturgu, siis on vaid taevas piiriks! by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-06-23T21:40:35Z

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

NB! Toetajatele pakume kuulamiseks boonusepisoode ja muud lisamaterjali.

OSA #43

“Kinnisvarajutud” podcasti 43. osas kutsusime külla ülimalt toimeka naisterahva, kes tegutseb kinnisvarasektoris nii palgatöötaja kui väga eduka investorina. Kadri Koplimäe on arendusettevõtte Endover finantsjuht ning oma kinnisvaraportfelli on ta aja jooksul kogunud neli lühiajalise majutuse korterit, kaks pikaajalise üüri korterit, ühe äripinna, ühe kinnistu looduskaunis kohas ning mõned uusarenduste korterit on momendil ka VÕL-i staatuses.

Kõige selle kõrvale on tema käte vahelt läbi käinud 15 korterit flippimise eesmärgil. Neist vaid osad on olnud täisrenoveerimised, kuid päris mitmete puhul on Kadri lihtsalt ära kasutanud pika aja jooksul igapäevaselt kinnisvaraportaalides ringi vaadates tekkinud turutunnetust. Kõige selle kogemuse pealt on Kadril pakkuda suurepäraseid nippe ja nõuandeid nii alustajatele kui juba edasijõudnud kinnisvarainvestoritele.

Hoiatus! Saate kuulamise kõrvalnähuna on oht pisikese kadeduse tekkimisele. 🙂

Muuhulgas küsisime saates:

* Töötad igapäevaselt Endoveris. Kumb tuli enne, kas töö Eesti ühes nimekamas arendusettevõttes või huvi kinnisvara vastu?
* Kuidas leidsid tee investeerimise ja täpsemalt kinnisvara juurde?
* Mis oli Sinu esimeseks tehinguks ja kuhu oled välja jõudnud tänaseks?
* Tegutsed väga laial rindel, kuid kas mõni valdkond on eriti südamelähedane? Kas lühiajaline rent, kuna neid kortereid portfellis kõige enam? Miks?
* Algis kindlasti küsib spetsiifilisemalt lühiajalise rendi teemadel.
* Kuidas Sa kõigeks selleks aega leiad?
* Kuidas on Sul korraldatud portfellis olevate objektide haldus? Mida teed ise ja mis teenuseid sisse ostad?
* Kui palju flippe teinud oled ja milliseid objekte flippimiseks otsid?
* Kas juhid flippimisel kogu tegevust ise?
* Kui palju kasutad investeerimisel laenuvõimendust?
* Kuidas oled aja jooksul investorina arenenud? Mis on peamised õppetunnid, mida teekonna jooksul oled kaasa võtnud?
* Kui palju on Sul tuttavate/perekonna hulgas inimesi, kellega võimalik kinnisvarainvesteeringutest rääkida? Kui palju on neid, kes sellele teemale viltu vaatavad?
* On sul rääkida mõni põnev lugu seoses üürnike/ostuprotsessi või millegi muuga seoses?
* Mis on Su pikem eesmärk kinnisvaras?
* Millisele inimesele sobib kinnisvara kui varaklass ja millisele mitte? Millised omadused kasuks tulevad? Kas saab kuidagi üldistada?
* Mida soovitaksid alustavale investorile, kes võtab hoogu oma esimese objekti ostmiseks? Millised sammud ette võtta, et esimese investeerimisobjektiga kõik võimalikult hästi läheks?

Genre
Business

License: all-rights-reserved