KUKU taskuhääling – Kuula netis või lae alla. Arvutisse või taskumängijasse.

KUKU taskuhääling – Kuula netis või lae alla. Arvutisse või taskumängijasse.

Kuula:

Kirjeldus:

Avaldatud: 30. august 2021

Wolframi sündroomist ja selle ravivõimaluste leidmisest räägivad Tartu Ülikooli katseloomakeskuse juhataja, siirdemeditsiini kaasprofessor Mario Plaas ning laborispetsialist Kadri Seppa. Saadet juhib Madis Ligi.

Avaldatud: 30. august 2021

Steven-Hristo Evestus – tagasivaade suvelavastustele

Avaldatud: 30. august 2021

Rita Ray – Noor Jazzitalent 2021

Avaldatud: 30. august 2021

Margus Tsahkna – Riigikogus valitakse presidenti

Avaldatud: 30. august 2021

Saatejuhid on Ainar Ruussaar ja Timo Tarve.

Avaldatud: 29. august 2021

Kunagi kui öeldi Dubrovnik, mõeldi ka Ohrid. Täna ärkab kunagine Lichnidos ehk Balkani Jeruusalemm uuele särale. Reisirada viib pärlite ja kuldmaskide, aga ka ehmatavate legendidega Makedooniasse. Saatejuht Thea Karin.

Avaldatud: 29. august 2021

Sel pühapäeval on Kukul külas omaaegne minister, kergetööstusettevõtete direktor aga ka poliitik Jüri Kraft. Täna juba 86-aastase Eesti kergetööstuse omaaegse juhtkujuga ajab juttu Erki Berends.

Avaldatud: 29. august 2021

Poliitikaguru paneb õla alla, et president saaks valitud! Hindame ka COVID tõendil seisvat ühiskonnakorraldust ja vaatame ringi rohemajanduse ja energeetika maailmas. Stuudios on Reet Aus, Kaspar Oja ja Tõnis Leht.

Avaldatud: 29. august 2021

Afganistani olukord on viinud erimeelsusteni NATO liitlaste vahel. Kuhu liigub Ukraina? Need on teemad, mida pühapäevases Välismäärajas aitavad lahti mõtestada Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu ja vaatleja Raivo Vare. Saatejuht on Erkki Bahovski.

Avaldatud: 29. august 2021

Saatejuht on Jüri Kuuskemaa.

Avaldatud: 29. august 2021

Milliste küsimustega põllumajandus-kaubanduskoda 25 aastat tagasi alustas ja mis on päevakorras praegu? Kuidas edeneb viljalõikus ja mida teevad kokkuostuhinnad? Millised on populaarsemad maaerialad ametikoolides ning kuidas algab õppeaasta kuue esimese klassiga gümnaasiumis ja mis aineid annab meile leiva söömine? Küsib Madis Ligi.

Avaldatud: 28. august 2021

KUKU raadio Tarkade Klubi saade on sel korral täis valimiste ja valikute hõngu! Pühendame saate esmaspäeval algavatele Vabariigi Presidendi valimistele Riigikogus ja oktoobris toimuvatele KOVi valimistele. Stuudios on mängijad, kes sünnipärase Eesti kodakondsuse ja 40+ vanusega passiksid samuti presidendiks kandideerima. Juhtumisi on kaks neist aga hoopis kandidaadid Tallinna linnapea ametikohale. Urmas Reinsalu (Isamaa) on paaris mängimas nimekaimust vandeadvokaadi Urmas Kukega. Linnapeakandidaat Kristen Michal (Reformierakond) on tuge saamas teaduskommunikatsiooni lektorilt Arko Oleskilt. Saadet ja mängu juhib Timo Tarve.

Avaldatud: 28. august 2021

Restardis on külas kaitsevaldkonna idufirmast Defendec välja kasvanud Reconeyez, mille asutaja Tauri Tuubel räägib, kuidas nad üle Euroopa nutikaid valvekaameraid müüvad ja miks see on lihtsam kui kaitsevaldkonnas äri teha. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.

Avaldatud: 28. august 2021

Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

Avaldatud: 28. august 2021

Sel korral räägime Ilmaparandajas sellest, mis on Euroopa komisjoni kliimaplaan “Pakett 55” ning millised on Eesti keskkonnaühenduste kommentaarid sellele. Lisaks vaatame sel nädalal toimunud Läänemere päeva tõttu korra otsa Läänemerele endale – kuidas on maailma noorim meri tekkinud ja mis võib olla selle geoloogiline tulevik. Saatejuht on Mart Valner.

Avaldatud: 28. august 2021

Viimases saates Publikumärk on juttu teatrifestivalist DRAAMA 2021, Pärnu Rahvusvahelisest Ooperimuusika festivalist Promfest, Nargenfestivali Pärdi Päevadest, lavastusest “Tavaline ime” ja Urmas Vadi novellikogumikust “Hing maanteeserval”. Saatejuht on Liis Seljamaa.

Avaldatud: 28. august 2021

Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Heldur Meerits. Keskpäevatunni teemad 28. augustil: Presidendivalimised on ukse ees – arutame ja erutame! Maskide maskeraad – suur segadus uute koroonapiirangutega. Ühiskond ei saa aru, miks on vaja jälle maskid ette panna, kui teadlased seda ei nõudnud, vaid ainult soovitasid. Prokuratuur ei taha uurida külmlao kobarkäkki, minister ei taha kellelegi sõrmega näidata. Koolid algavad – kuidas me pääseksime distantsõppest? 1-6 klassi lapsed. Majanduses läheb hästi – aktsiahinnad tõusevad, majanduskasv 8-10% – kas on ikka õige aeg politseinikke koondada ja päästeametilt raha ära võtta? Midagi on siin mäda… Afganistani õppetunnid ja tõlkide päästmine.