Lähisuhtevägivald ühes Eesti peres: „Olen tihti imestanud, et ema veel elus on“

Mõttekoht, osa 55: Lähisuhtevägivald ühes Eesti peres: „Olen tihti imestanud, et ema veel elus on“ by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Lapsena ma ei saanudki muud teha, kui viskuda oma kehaga vahele, kui isa emale kallale läks. Isa on löönud mul rusikaga lõualuu paigast, visanud mu teise korruse trepist alla, kirvega mööda õue taga ajanud,“ meenutab värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht kogemusnõustaja Avo Kruuse oma elu peres, kus lähisuhtevägivald oli liigagi sage.

Nüüd on Avo võtnud nõuks aidata järjele sarnase olukorraga kokkupuutujaid ning töötab kogemusnõustajana. Ta teab liigagi hästi, kuidas lähisuhtevägivald ning selle kõrvalt nägemine jätab jälje kogu eluks ning mõjutab seda kogenu elu ja valikuid pikki aastaid. Kui mitte igavesti. Ning arvata, et see on vaid kitsa ringi teema, on vale – statistika järgi esineb lähisuhte vägivalda igas neljandas Eesti peres. 2017. aastal moodustas lähisuhtevägivald 43% kõigist vägivallakuritegudest. „See number räägib iseenda eest ja illustreerib meie kodudes valitsevat pilti,“ nendib Avo.

Mis on lähisuhtevägivald, kuidas see inimese elu mõjutab, kuidas sekkuda ning ise abi otsida, sellest kõigest tänases saates räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.