Lapsendamine ja juured: kui oluline on lapsendatud lapsele rääkida päritolust?

Mõttekoht, osa 44: Lapsendamine ja juured: kui oluline on lapsendatud lapsele rääkida päritolust? by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Tunne oli selline, nagu kokkupandud pusle oleks tükkideks lahti harutatud. Selle käigus jäid kõik tükid alles, kuid teadmist, kuidas puslet taas kokku panna enam ei olnud,“ meenutab tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht Külli Samarüütel aega, kui ta sai teada, et ta on lapsendatud.

Kui veel paarikümne aasta eest oli lapsendamine teema, millest parema meelega ei kõneldud, siis nüüd tehakse seda üha julgemini. Kuid ikka veel on selle teemaga seoses väga palju küsimusi, hirme ja väärarvamusi. Mida tähendab lapsendamine lapsele, bioloogilistele ja kasuvanematele ning mida see protsess kaasa toob, värskes taskuhäälingu saates räägimegi. Samuti sellest, kui oluline on lapsendatud lapsele rääkida tema päritolust, kui lihtne või keeruline on leida oma bioloogilisi vanemaid ning mida räägib selle kohta seadusandlus.

Saate külalisteks on lapsendatuna kasvanud Külli Samarüütel ning lapsendajaperede huvide kaitseks loodud MTÜ Oma Pere juht Liis Saarna. Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.