Lauljanna Sissi: „Koolikius mõjutab inimest kogu järgneva elu“

Mõttekoht, osa 33: Lauljanna Sissi: „Koolikius mõjutab inimest kogu järgneva elu“ by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
Koolikiusu vastu saab võidelda, kui seda teadvustada ja seda lubamatuks pidada. Tänases Naistelehe saates lahkab koolikiusu teemat ning räägib ka isiklikest kurbadest kogemustest kiusatavana lauljanna Sissi Nylia Benita, kelle sõnul kooliajal toimunu jätab inimesse jälje kogu eluks.

Uuringud näitavad, et koolikiusamine on Eestis tõsine probleem: keskmiselt iga 5. laps Eestis on parasjagu kiusamise ohver. See fakt viib kahjuks Eesti kiusuohvrite osakaalult Euroopas „tippu“. Kahjuks on ka nii, et koolikius võib jääta nähtamatuks ehk täiskasvanud ei oska aimatagi, mis laste seas toimub, samuti võib see ulatuda koolist väljapoole. Sissi nendib ka, et praeguse distantsõppega on koolikius paraku sagenenud.

Kuidas koolikiusu ennetada, kuidas käituda, kui sind kiusatakse, kuidas aimata, et last koolis kiusatakse ning kust abi leida, tänases saates räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

SA Kiusamisvaba Kool aitab juba 8. aastat koolidel üle Eesti ellu viia KiVa programmi – tegemist on maailmas ainulaadse teadus- ja tõenduspõhine kiusuvastase programmiga. KiVa annab koolidele väga selged, konkreetsed ja toimivad juhised ja tööriistad, kuidas kiusamist ennetada ja vähendada ning kuidas toimida siis, kui sellised juhtumid esile kerkivad. Aasta lõpuni toimuva kampaania käigus otsitakse juurde püsiannetajaid, et viia kiusuennetusprogrammi rohkematesse koolidesse. Lähemalt loe kiusamisvaba.ee/toeta.