Stream episode Mõttekoht, Osa 66: Ühe depressiooni lugu: “Kaotasin kõik, mis mul enne haigestumist oli” by Mõttekoht podcast

Stream episode Mõttekoht, Osa 66: Ühe depressiooni lugu: “Kaotasin kõik, mis mul enne haigestumist oli” by Mõttekoht podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-08-24T14:28:21Z

„Kaotasin kõik – nii selle, mis mul enne haigestumist oli kui ka iseenda ehk selle, kes ma enne haigestumist olin. Ma tõmbusin endasse ja püüdsin kõige eest põgeneda, ma olin totaalne inimvare,“ meenutab värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht kogemusnõustaja Silver Kleimann-Leimann oma haigestumist depressiooni ja ärevushäiresse.
Silver nendib, et depressioon ja ärevushäire halvasid tema igapäevase tegevusvõime. Tüüpilise mehena ei tahtnud ta esiotsa aga  abi otsida – ta otsustas, et peab olema tugev ja ise hakkama saama. Teisalt mõistis ta, et midagi hullu on lahti ning ta läks perearstilt abi otsima. Sellest sai alguse ka tema teekond paranemise teel.
Silver räägib saates avameelsest oma viie aasta pikkusest haigusperioodist. Kuid selle kõrval räägib ta ka levinud põgnemisviisidest, mida inimesed probleeme tajudes kasutavad, ning annab ka kasulikke näpunäiteid haigusest taastumiseks – see ei ole lihtne ja võib kaasa tuua tagasilööke, kuid iga sihikindel samm sellel teel on astumist väärt.
Kõike seda teades ning teadvustades on võimalik paremini iseend või mõnd oma lähedast mõista ning paremini abi otsida.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Genre
Learning

License: all-rights-reserved