Stream episode Mõttekoht, Osa 68: “Tervise huvides on praeguses kriisis aeg leppida, et endine elu ei naase” by Mõttekoht podcast

Stream episode Mõttekoht, Osa 68: “Tervise huvides on praeguses kriisis aeg leppida, et endine elu ei naase” by Mõttekoht podcast

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

published on 2021-09-07T11:48:40Z

„Praeguses kriisis rõhub endise elu kaotus inimesi, sest meie elu pole endine võrreldes sellega, milline oli elu enne pandeemiat. Et see muutus ei hakkaks tervisele, on eriliselt oluline hoolitseda nii oma vaimu kui keha eest,“ rõhutab värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht kogemusnõustaja Külli Õiglane.

Tema sõnul mõjutab endise elu kaotus meid täpselt samamoodi, kui mistahes lein – olgu see siis töö, tervise või lähedase inimese kaotus. Ning seepärast on viimane aeg aktsepteerida olukorda, et me ei saa kunagi endist tagasi ning leppida sellega. „Ennekõike oma tervise huvides, sest meie keha ja meel moodustavad terviku ja me ei saa ühte lahutada teisest,“ nendib kogemusnõustaja, kes ise on läbi teinud tõsised kriisid seoses ebaõnnestunud soovita last saada. Just seetõttu teab ta vägagi täpselt, et vaimu kurnavad elupinged ja kriisid mõjutavad ka meie keha tervist. Ja vastupidi.

Kuidas keha ja vaim omavahel täpsemalt seotud on ning mis ühendab tõsiseid elumuutusi ning leina, miks ei tohi tundeid alla suruda, milliseid tervisehädasid võivad põhjustada pikalt kestvad pinged ning kuidas õppida end maandama, saabki tänasest taskuhäälingu saatest teada.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Genre
Learning

License: all-rights-reserved