Stream episode Mõttekoht, Osa 70: Ühe leukeemia avastamise lugu: “Kui oled väsinud, räägi sellest arstile!” by Mõttekoht podcast

Stream episode Mõttekoht, Osa 70: Ühe leukeemia avastamise lugu: “Kui oled väsinud, räägi sellest arstile!” by Mõttekoht podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-09-20T14:45:22Z

„Kui sa oled pikalt väsinud olnud, võta end kätte, mine perearsti juurde ja anna vereproov,“ manitseb kirjandusteadlane ning Eesti leukeemia ja lümfoomihaigete liidu vabatahtlik Kairi Jets värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht enda tervisel silma peal hoidma. Nagu ilmnes tema näitest – see on üks leukeemia ehk verevähi sümptomitest.

„Ma olen nagunii koguaeg väsinud, mis see rohkem väsimust siis ära ei ole,“ mõtles Kairi ise. Ometi oleks pidanud ta sellele väsimusele kohe tähelepanu pöörama – viimaks käis talle üle jõu ka teisele korrusele minek.

Samas möönab naine, et väsimus on väga üldine sümptom. Ometi tasub end väsinuna tundes arstiga aru pidada ning mida varem, seda parem, sest varakult avastatud haigused on paremini ravitavad. Päris kindlasti tuleb teha seda aga siis, kui lisanduvad ka mingid muud märgid. Kairi higistas lisaks nii, et ärkas igal hommikul justkui vannis.

„Äge müeloidne leukeemia,“ kõlas diagnoos, mille arst Kairile viimaks teatas. Mis haigusega on tegu, milline on leukeemia ravi ning mida see inimesele kaasa toob, Kairi värskes podcastis kõnelebki.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Genre
Learning

License: all-rights-reserved