Stream episode Mõttekoht, Osa 83: Miks ja kuidas teha inventuur möödunud aastas ja võtta sealt kaasa vaid oluline? by Mõttekoht podcast

Stream episode Mõttekoht, Osa 83: Miks ja kuidas teha inventuur möödunud aastas ja võtta sealt kaasa vaid oluline? by Mõttekoht podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-12-27T14:56:59Z

„Kui me ei oska lahti lasta, ei ole meie elus ruumi ka uueks,” rõhutab tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht enesearengu nõustaja Annika Lehesadu, julgustades uue aasta viimastel päevadel tegema möödunud aastas inventuuri ning võtma sealt kaasa ainult väärtuslikud kogemused ja õppetunnid.„Mis on igaühe jaoks väärtuslik, peab ta iseenda käest ise küsima,” mainib ta seejuures.

Annika sõnul peaks meie tegemiste siht ja fookus olla olevikus. Minevikku võiks vaadata andestamiseks, ennekõike iseendale andestamiseks, ning ruumi tegemiseks uuele. Annika ütleb, et mida tugevamad ja oskuslikumad on inimese nii-öelda lahtilaskmislihased, seda lihtsam on tal elus kulgeda nii igapäevaselt, kuid ka suhetes nii iseenda ja teistega. Oskus möödanikust lahti lasta puudutab tema sõnul rahulolu ka igapäevatasandil.

Miks aga ikkagi on nii, et teinekord kipuvad vaatamata kõigele nii rõõmsad mälestused kui ka möödanikus toimunud südamepõhjani haavanud sündmused meiega kaasas käima, tuhmistades sedasi teinekord ka säravaid käesolevaid hetki? Kuidas treenida end tarbetust lahti laskma ning kuidas panna minevikus toimunut tulevikku teenima? Kas lahtilaskmine on hoolimatus ning kuidas rahustada mõtteid, mis ikkagi minevikuteele suunduvad – sellest kõigest värskes taskuhäälingu saates räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Genre
Learning

License: all-rights-reserved